Як судова мафія хоче завадити реформі

  • Право
  • 997
  • 1

Міжнародні організації, які надають Україні допомогу у сфері судової реформи та протидії корупції, делегували експертів до Етичної ради, яка очищуватиме Вищу раду правосуддя. Однак на засіданні Ради суддів, запланованому на понеділок, 13 вересня, суддівська мафія планує зірвати реформу, не делегувавши своїх представників.

Так, судова реформа передбачає створення Етичної ради – незалежного органу, який оцінюватиме на доброчесність членів та кандидатів до ВРП.

До складу Етичної ради за законом повинно увійти 6 осіб:

  • 3 представників пропонує Рада суддів України;
  • 3 осіб пропонують міжнародні організації, з якими Україна співпрацює у галузі запобігання корупції.

Міжнародники подали список із 6 людей, 3 з яких призначить Вища рада правосуддя. В них усіх бездоганна ділова репутація, авторитет, а також міжнародний досвід у державних справах, розслідуваннях у галузі боротьби з корупцією. Міжнародні експерти мають вирішальний голос при прийнятті рішень Етичною радою.

Своєю чергою, за інформацією ЦПК, Рада суддів України збирається в порушення закону не делегувати в Етичну раду своїх представників, щоб заблокувати реформу.

“Наразі Рада суддів не запропонувала своїх представників до Етичної ради. Ми дуже сподіваємося, що вони зроблять це на найближчому засіданні, призначеному на понеділок, 13 вересня, як того вимагає закон. Члени Ради суддів зобов’язані виконати закон, навіть якщо він їм не подобається, інакше нехай складають свої повноваження, суддям, які не поважають закон, судовій системі не місце. Якщо Рада суддів не обере в Етичну раду людей, значить судова мафія зриває реформу”, – коментує експертка ЦПК Галина Чижик.


Коментарі:
Більше новин по темі: