Як працюватимуть «фантомні патрулі» в Україні?

ЦЕ ВЖЕ СЕРЙОЗНО /

У Патрульній поліції розповіли про методику роботи «фантомних патрулів», тобто звичайних на вигляд автомобілів, з прихованими спецсигналами і обладнанням для фіксації порушень ПДР під час руху. Поліцейських в штатському за кермом таких патрулів не буде.

Прес-служба МВС України оприлюднила детальні роз'яснення заступника начальника департаменту патрульної поліції Нацполіціі України Олексія Білошицького з цього питання.

«Автомобілі «Фантом» мають, насамперед, превентивну функцію. Їх мета - запобігти правопорушенню та можливим негативним наслідкам на дорозі, а не притягнути до відповідальності, чим більшу кількість водіїв. Сама присутність цих автомобілів на дорозі і розуміння водіїв, що такий автомобіль може так само рухатися в потоці транспорту, і відреагувати на правопорушення в разі виявлення, дисциплінує дотримуватися правил дорожнього руху», - повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Крім того, використовуються поліцейські автомобілі без видимих ​​розпізнавальних знаків, які можуть вимірювати швидкість інших автомобілів безпосередньо в русі.

«Фантоми» працюватимуть наступним чином: спеціальний комплекс на борту реєструє порушення під час руху самого автомобіля поліції. Правопорушення фіксуються як у напрямку руху «фантома», так і в зустрічному напрямку. У разі реєстрації такого події включаються спецсигнали синього і червоного кольору, автомобіль порушника повинен зупинитися, а водія притягують до відповідальності.


Більше новин по темі:
Коментарі: