В Україні ввели конкурсний механізм відбору постачальників послуг з виплати та доставки пенсій, соціальних виплат

ВАРТО ЗНАТИ / 

Вже з 1 вересня пенсії і фінансова допомога будуть нараховуватися на банківський рахунок одержувачів, повідомили в прес-службі Мінсоцполітики. Однак деякі виключення з правил будуть існувати. Грошові виплати будуть доставляти:

людям з інвалідністю I групи;
особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;
особам, які досягли 80-річного віку;
одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги по догляду.

Громадяни з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених. У той же час відзначається, що кошти за адресою фактичного проживання їм будуть доставляти за рахунок коштів Пенсійного фонду або коштів держбюджету

До проведення конкурсного відбору доставкою грошей продовжить займатися «Укрпошта», - пише Главком.

Тарифи за надання цих послуг будуть визначатися в договорах, укладених за результатами конкурсу, і не можуть бути вищі за тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою пенсій та грошової допомоги, встановлених Кабміном. За задумом чиновників, така норма стимулюватиме в майбутньому зниження вартості доставки пенсій та грошової допомоги, – йдеться в повідомленні прес-служби.

У міністерстві уточнюють, що якщо до 1 вересня одержувач не вибере для себе уповноважений банк, то рахунок йому (крім осіб з окремих категорій, зазначених вище) буде відкритий в уповноваженому банку, визначеним Кабміном, за зверненням органів Пенсійного фонду або органів соціального захисту. Громадяни зможуть в будь-який момент змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Уповноважені банки надаватимуть послуги з виплати пенсій та допомог з доставкою відповідно до умов договорів. Доставку грошей додому банки зможуть організовувати самостійно або залучати для цього операторів поштового зв'язку на договірних засадах. 


Більше новин по темі:
Коментарі: