Суди на Буковині масово відмовляються штрафувати порушників карантину

ТАКІ СПРАВИ /

Більшість справ за статтею про порушення щодо карантину людей закривають за відсутності складу адміністративного правопорушення. Сторожинецький, Кіцманський, Заставнівський. Першотравневий, Хотинський, Новоселицький та Герцаївський районні суди Чернівецької області у серпні розглянули більше 30 справ про адмінправопорушення за статтею 44-3 КУпАП - Порушення щодо карантину людей. Майже в усіх справах порушникам не призначили жодного штрафу.

Про це пише ІА АСС із посиланням на сайт Єдиного державного реєстру судових рішень.

Серед таких порушників є і підприємець з Кіцманського району, який працював після занесення району до «червоної» зони та повернення жорстких карантинних обмежень. Зокрема, 4 серпня поліцейські склали адміністративний протокол на власника господарського магазину, який продовжував працювати, порушуючи постанову уряду від 22 липня цього року щодо поділу на карантинні зони.

Кіцманський районний суд визнав, що у протоколі поліції не викладено суть правопорушення, тому вирішив закрити провадження у справі через відсутність події та складу адмінправопорушення. Подібне формулювання застосовувалося і до порушників маскового режиму у громадських місцях, і до підприємців, які продовжували працювати всупереч рішень місцевих комісій, і до перевізників, які працювали після рішення про зупинку громадського транспорту, і до адміністраторів ресторанів, які не закривали заклади після 22:00, і до жінки, яка гуляла Чернівцями під час карантину без паспорту, і навіть щодо п'яного мешканця села Задубрівка, який перебував без маски і рукавичок у сільському клубі.

З усіх подібних справ лише в одному випадку суд призначив 17 тисяч гривень штрафу власнику магазину «Все для дому» села Горошівці Заставнівського району за те, що той у липні продавав у своєму магазині продукти без масок, рукавичок і антисептика. Заставнівський районний суд визнав підприємця винним у порушенні правил щодо карантину людей.

Ще в одному подібному випадку вже Новоселицький районний суд визнав продавчиню магазину, яка продавала продукти без одягненої маски винною, але обмежився щодо неї усним зауваженням.


Коментарі:
Більше новин по темі: