Сьогодні - Міжнародний день прав людини. Хто з буковинців може отримати безоплатну правову допомогу

ЗАКОН І ПРАВО /

10 грудня у світі відзначається Міжнародний день прав людини, у зв’язку з чим нагадуємо буковинцям про можливості доступу до безоплатної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога регламентується Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та поділяється на два види: первинна та вторинна.

Безоплатна первинна правова допомога являє собою:

- надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;

- складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру, зокрема позовних заяв до суду, тощо);

- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Будь яка особа має право на первинну безоплатну правову допомогу.

Безоплатна вторинна правова допомога включає в себе:

- захист у кримінальному провадженні;

- здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу у судах та інших органах державної влади;

- складення документів процесуального характеру.

Право на безоплатну правову допомогу мають окремі категорії осіб, це малозабезпечені особи та особи з інвалідністю, дохід яких не перевищує встановлену межу, ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи, які постраждали від домашнього насильства, та інші категорії, визначені законом «Про безоплатну правову допомогу».

Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу слід надати відповідні документи.

Дана інформація не є вичерпною, за більш детальним роз’ясненням можете звернутись до фахівців Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна за адресою: м. Чернівці, вул. Університетська, 1, тел.: (0372) 51-36-14.

Звернутися по допомогу до фахівців Чернівецького бюро правової допомоги можна за адресою:

м. Чернівці, вул. Івана Підкови, 2. Телефон: (0372) 56-25-85 (Садгора).

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103

(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України безкоштовні, приймаються цілодобово).

Перелік Бюро правової допомоги у районах Чернівецької області можна знайти на сайті безоплатної правової допомоги https://www.legalaid.gov.ua/


Коментарі:
Більше новин по темі: