Без СРСР, "Жовтневої революції", "трудящих" і "власників" : нардепи підтримали законопроєкт про дерадянизацію українського законодавства

Депутати Верховної Ради ухвалили в першому читанні проєкт закону щодо дерадянізації українського законодавства. Документом пропонується скасувати дію деяких нормативно-правових актів радянського періоду в Україні.

За це на засіданні 20 травня віддали свої голоси 264 нардепи (поіменне голосування). Зауважимо, що законопроєкт №4284 ще торік зареєстрував перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук разом із народними депутатами від різних фракцій, а нещодавно Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту затвердити його, - пише Обозреватель.

За словами заступниці голови цього Комітету Євгенії Кравчук, документ передбачає "очищення українського законодавства від термінологічної радянщини". Згідно з ним, "трудящий" стане "працівником", а "власник" – "роботодавцем".

Крім цього, передбачається вилучення з нинішніх законодавчих актів згадок про СРСР, Жовтневу революцію.

"Слушно у законопроєкті зазначається і про необхідність розробити нові проєкти Житлового кодексу та Кодексу законів про працю. Всього пан Руслан Стефанчук нарахував 249 актів, виданих Верховною Радою та Президією Верховної Ради Української РСР, які мають право залишитися хіба що на сторінках історії", – пояснювала раніше Кравчук.

Зокрема, законопроєкт пропонує скасувати дію нормативно-правових актів радянського періоду, визнає такими, що не застосовуються на території України, 979 актів органів державної влади Союзу РСР, а також 249 актів Української РСР, за окремими винятками. На документ тепер чекає друге читання.

Стефанчук, коли подавав проєкт у Раду, говорив, що його підготовка тривала майже рік. За цей час було проаналізовано приблизно 15 000 нормативно-правових актів Союзу РСР і 7 000 актів Української РСР на предмет виявлення тих, потреба в яких уже давно відпала.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації