На святкування ювілею Незалежності витратять рекордну суму за останні роки

На підготовку до святкування 30-річчя Незалежності України державні структури вже витратили 115 млн грн і найближчим часом планують підписати договорів на ще щонайменше на 80 млн грн. Про це свідчать дані в системі Prozorro станом на 17 серпня, повідомляє моніторинговий портал DoZorro.

Як наголошується, в минулі роки на святкування Дня Незалежності витрачали суми в десятки разів менше. Наприклад, в 2020 році такі видатки становили лише 4 млн грн, а в 2019 році - 10 млн грн.

При цьому порівняти нинішні витрати з витратами на попередній ювілей - 25-річчя Незалежності - неможливо, тому що тоді більшість закупівель здійснили по паперовим тендерами. Після запуску Prozorro до Дня Незалежності в 2016 роки витратили тільки 870 тис. грн.

Найбільше коштів на офіційні заходи витратили в Київській області (зокрема в самому Києві) - 168 млн грн. На другому місці Дніпропетровська область - 6,4 млн грн. Трійку лідерів замикає Харківська область з витратами 4,6 млн грн.

Зокрема, за зйомку святкового параду Збройних сил України 24 серпня в Києві та Одесі компанія "Спецекспотрейд" отримає майже 20 млн грн. Крім зйомки фірма повністю організовує театральне дійство ДНК. Ймовірно, мова йде про святковий концерт, який відбудеться на НСК "Олімпійському". На оренду стадіону додатково витратять 5 млн грн.

Крім того, ТОВ "ПКС" отримало підряд майже на 19,5 млн грн на організацію урочистого концерту за участю президента і чиновників. Йдеться про концерт італійського оперного співака Андреа Бочеллі, який відбудеться 25 серпня у Маріїнському палаці.

Організація третього концерту в рамках святкування Дня Незалежності під назвою "Ковчег" Україна ": десять століть української музики", який пройшов 22 серпня на Михайлівській площі, обійшовся ще в 15 млн грн. Поспіль на його організацію отримало ТОВ "Медіатек ПР".

Також в столиці проведуть і кілька офіційних заходів. 22 серпня відбулося вручення нагород "Національна легенда України", заснованих президентом Володимиром Зеленським. На цей захід витратили 6,8 млн грн, в тому числі основний підрядник "Івент агентство -" ЛМ Продакшн "забезпечило самі нагороди (за 1,6 млн грн), організацію заходу, включаючи мініфільм (1,7 млн ​​грн), а ДП "Гарант-Сервіс" за майже 140 тис. грн забезпечило кейтеринг.

Крім того, 23 серпня пройде Установчий саміт "Кримської платформи", який відбудеться в КВЦ "Парковий". За його організацію київський ФОП Ігор Малахов отримає 6,8 млн грн. Однак, крім цього для заходу збираються укласти ще 31 договір на майже 10 млн грн: логістика, реклама, кейтеринг, транспортування і багато іншого.

Ще 4,6 млн грн витратять за комунікаційну кампанію для церемоній урочистого підняття прапорів України в різних регіонах за участю Зеленського. Крім цього, в Києві знімуть ролик про захід за 1 млн грн.

В цілому на відеоконтент, пов'язаний зі святом, в цьому році взагалі витратили мінімум 42 млн грн.

У тому числі Мультимедійна платформа іномовлення України замовила виробництво російськомовного документального серіалу про 30-річчя Незалежності України за 4 млн грн, а також документальний серіал про святкування 30-річчя Незалежності за 9,8 млн грн.


Коментарі:
Більше новин по темі: