Медіа-клуб БПА: місцеві політики, у переважній більшості, не мають достатнього рівня бачення проблем та завдань розвитку Буковини
ВИБОРИ 2010 / 25 жовтня Буковинська партнерська агенція (БПА) провела чергове засідання медіа-клубу «Незалежний сектор» на актуальну для загалу тему БУКОВИНА – 32 ЖОВТНЯ, ЩО ДАЛІ? Актуальність полягає в тому, що лідери провідних партій, які прагнуть здобути мандати депутатів Чернівецької обласної ради, мали, за задумом організаторів, презентувати свої передвиборчі програми, яких, до речі, не вимагає діючий Закон про місцеві вибори, а також стисло та переконливо довести спроможність виконати обіцянки.
До участі були запрошені перші номери списків до краєвого парламенту від партій, які вже представлені у Чернівецькій обласній раді: Батьківщина, Партія Регіонів, Наша Україна, Соціалістична партія, Народна партія; партї, лідери яких отримали значну підтримку буковинців на виборах Президента України: Фронт змін, Сильна Україна; ВО «Свобода» та партіїї, осередки яких висунули кандидатів на посаду Чернівецького міського голови – відповідно Республіканська партія, Єдиний центр, Третя сила, Народно-демократична партія, Трудова Україна.
Варто відмітити, що партія «Єдність», яка висунула на посаду міського голови Миколу Федорука обмежила свої політичні амбіції містом Чернівці та нікого не спрямувала на боротьбу за мандати обласної ради. Явка учасників була очікуваною – не прибули (вже вдруге поспіль) на публічне обговорення своїх програм представники Єдиного центру, Трудової України, несподівано у залі не було лідерів Нашої України.
Натомість увага присутніх була прикута до партій-фаворитів: Партію Регіонів представляв Михайло Папієв, «Батьківщину» - Сільвія Віщук (вони сиділи поруч, як, відповідно, № 1 та № 2 у виборчому бюлетні). Молода політична генерація була представлена Максимом Бурбаком від «Фронту змін» та Віталієм Тимерівським від «Сильної України», хоча попередньо очікувався №1 місцевих сильоукраїнців – київський політолог Кость Бондаренко.
«Третю силу» представляв досвічний у політичних змаганнях професор Валерій Євдокименко, Республіканську партію - Микола Бузинський, Народну партію –– Андрій Сігітов (замість Михайла Романіва), НДПісти узагалі прибули солодкою парочкою – Володимир Дорош та Володимир Андрущак. У заході також взяли участь представники регіональних ЗМІ, місцеві експерти-політологи.
В умовах жорсткого регламенту – на виступ відводилось три хвилини не всі учасники обговорення справились із завданням стило довести суть програм партії, що робити і як робити, аби виконати накреслені завдання. У більшості місцевих політиків виходило, як у книжці «12 стільців» Ільфа та Петрова, де опсувався мітинг з приводу відкриття трамвайної колії в місті Старгороді – виступаючи розуміли, що треба говорити про трамвай, але чомусь говорили про міжнародне становище. Так і у нас, замість конкретних тез про проблеми краю та шляхи їхнього вирішення більшість кивала на Верховну раду, говорила загальні слова однаково типові для Чернівецької, чи будь якої іншої області.
Вигідно відрізнявся на цьому фоні Михайло Папієв, який «приземлив» обговорення конкретними питаннями розвитку краю та накресленим завданням зменшення дотаційності області. Він наголошував, що регіонами у облраді, як представники партії влади, забезпечать ефективне представництво інтересів буковинців перед Президентом та в уряді.
Втім, це мало хто почув. Решта виступаючих скоріше повторювала тези своїх партійних лідерів з окремими вкрапленнями місцевої проблематики. Більш оригінальним були виступи Валерія Євдокименка, який заявляв про «Третю силу», як про місцевих протекціоністів, здатних відродити економічний потенціал краю, щоправда викладав свої тези у дещо академічному вигляді, не завжди зрозумілому загалу.
На подив прісними були виступи лідерки «Батьківщини» Сільвії Віщук, яка схоже ніяковіла від сусідства з головним опонентом – Михайлом Папієвим.
У цілому засідання медіа-клубу дозволило потенційним керівникам фракцій майбутнього складу краєвого парламенту придивитись одне до одного, а загалу в черговий раз переконатись, що місцеві політики, у переважній більшості, не мають достатнього рівня бачення проблем та завдань розвитку області. Лишається сподіватись, що вони цьому швидко навчаться отримавши довіру виборців, а з нею окрім посвідчення депутатів відповідальність за долю краю і людей на наступні 5 років.
Нестор СТУПКА, для БукІнфо (с)
Фоторепортаж Сергія Зарайського, УНІАН/БукІнфо
-
Андрій Осадчук: "За останні роки Україну де-факто перетворили на офісно-президентську республіку, що суперечить Конcтитуції"
-
Ви не повірите. У минулому році нардепи отримали 7,1 млрд грн доходу
-
Їм і у війну не погано живеться. Нардепи від ОПЗЖ у 2024 році купили автомобілів на понад 35 млн грн. А дужина одного з них купила аж 9 авто
-
Золото і рублі в Росії, дирхами в Дубаї, мільйони матері та колекція ікон: що задекларували депутати забороненої ОПЗЖ
-
Олена Шуляк: У парламенті зареєстрували законопроєкт про наставництво
-
Депутат Іліщук заявив, що на зборах політичної партії «Слуга Народу» його відкликали із Чернівецької облради за правду про зрив сесії