«Я прийняв політичне рішення». Голова ФДМУ Сенниченко розповів, чи причетні Шмигаль та Зеленський до його відставки

Голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко заявив, що рішення про відставку прийняв самостійно. За його словами, у нього склалися «чудові стосунки» з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.

Про це Сенниченко сказав під час прес-конференції, відповідаючи на запитання журналіста НВ про те, чи були причиною відставки складні стосунки з прем'єром, пише НВ Бізнес.

«Точно ні, з прем'єром чудові стосунки. Це неправда. І з прем'єром, і з президентом у нас є порозуміння, і якщо є якісь важкі питання ми їх обговорюємо спільно і вирішуємо», — запевнив голова ФДМ.

Він підкреслив, що обіймає політичну посаду та не є державним службовцем.

«Політика приватизації - складна річ для сприйняття широкою громадськістю, але я тут і не шукав популярності. Я дуже добре розумію, як відбувалися реформи в багатьох країнах, і історія покаже, історія розсудить. Треба трошки часу, тому я прийшов на політичну посаду, запустив процес, створив систему, яка залишається працювати, і далі я прийняв політичне рішення подати у відставку, коли відчув, що це потрібно», — пояснив Сенниченко.

За даними джерела НВ Бізнес у ФДМ, відставка пов’язана із незадоволенням президента Володимира Зеленського тим, що приватизація погано сприймається виборцями. «Зеленський боїться зниження своїх рейтингів, тому хоче перезапустити процес приватизації з новим керівником», — сказав співрозмовник.

Сенниченко в ході прес-конференції заявив, що рішення про відставку не пов’язане з продажем заводу Більшовик майже за стартовою ціною. «Відставка це моє особисте бажання і мої плани», — сказав він.

27 жовтня в Україні стартувала велика приватизація: ФДМ провів аукціон з продажу заводу Більшовик (АТ Перший київський машинобудівний завод). Він тривав лише 10 хвилин. Компанія-переможець ТОВ Дженерал Коммерс запропонувала 1,429 млрд грн — на 3% дорожче від стартової ціни. Новими власниками підприємства з ділянкою площею 35 га неподалік станції метро Шулявська мають стати Олексій Баранов, Василь Хмельницький та Андрій Іванов.

Також в аукціоні брали участь ТОВ Інвест Новація Степана Черновецького та ТОВ ДК Каскад Віталія Хомутинніка. Антимонопольний комітет України вчора залишив без розгляду заявку Дженерал Коммерс щодо придбання акцій, які забезпечать контроль над підприємством. У комітеті також нагадали, що він продовжує розпочате з власної ініціативи дослідження обставин та дій учасників аукціону з продажу пакету акцій підприємства. Як писав НВ Бізнес, багато інвесторів, які цікавилися Більшовиком, відмовилися від участі через потенційний конфлікт з компанією Агроміл Дистриб’юшн.

Крім того, 5 листопада Фонд держмайна в ході повторного аукціону продав транспортну компанію, яка обслуговує шахти Ріната Ахметова та Віталія Кропачова, у чотири рази дешевше, ніж двома місяцями раніше.

Також ФДМ планував ще 31 серпня провести аукціон із приватизації АТ Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), але переніс його спочатку на 29 жовтня, потім на 20 грудня, оскільки не отримав достатньо заявок. На аукціон, який мав відбутися наприкінці жовтня, надійшло лише дві заявки, і одна з них не відповідає вимогам законодавства.

У бюджеті на 2021 рік надходження від приватизації держмайна заплановані на рівні 12 млрд грн. За даними Держказначейства, за перші вісім місяців року надійшло 2,09 млрд грн (17,4%). У бюджеті на 2022 рік план по надходженнях від приватизації планується встановити на рівні 8 млрд грн.

Сенниченка було призначено головою Фонду держмайна 19 вересня 2019 року. У 2016—2018 роках він обіймав посаду директора з управління нерухомим майном та інфраструктурою Укрпошти, у 2013—2016 роках був керуючим директором Jones Lang LaSalle в Україні, директором розвитку бізнесу компанії в СНД.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації