Військові, політики та митці: кого Буковина втратила у 2021 році

Журналісти Медіа агентства АСС пропонують згадати та вшанувати пам’ять буковинців, життя яких обірвалось у році, що минає. 2021 рік у Чернівецькій області видався доволі важким у всіх сенсах. Він назавжди забрав із собою багатьох видатних постатей, які були частинкою історії Чернівців та Буковини. Не стало буковинців, які навчали, лікували, захищали нас та наші родини. Не стало людей, які дарували емоції глядачам зі сцени, малювали прекрасні картини, що назавжди залишаться у культурному надбанні краю. З глибоким сумом цьогоріч буковинці сприйняли звістки про смерть цих людей.

Микола Романюк

21 січня у Чернівцях раптово помер голова Чернівецької обласної організації партії «Наш край» Микола Романюк. Раніше Микола Романюк був депутатом Чернівецької обласної ради, а також депутатом Верховної Ради України від Партії Регіонів. Також Микола Романюк був Заслуженим енергетиком України.

Веніамін Юдицький

Через кілька днів, 26 січня помер колишній депутат Чернівецької міської ради Веніамін Юдицький. У свій час він працював лікарем-педіатром у Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДОМ. Був депутатом Чернівецької міської ради трьох скликань. У 2015 році Веніамін Юдицький балотувався на посаду міського голови Чернівців. Упродовж останніх кількох років він часто відвідував сесії міськради та виступав з трибуни.

Андрій Піддубний

28 січня помер багаторічний актор Чернівецького облмуздрамтеатру ім. О. Кобилянської, заслужений артист України Андрій Піддубний. Він працював у театрі 55 років. Народився Андрій Піддубний 2 січня 1938 року у селі Красенівка, Чорнобаївського району, Черкаської області. Працював в Чернівецькому театрі з 1963 року після закінчення театральної студії при Київському театрі оперети і до 2018 року. У творчому доробку Андрія Піддубного близько 200 яскравих характерів у п’єсах класичної, сучасної української та зарубіжної драматургії.

Денієл Хейден

Першого березня помер засновник англійського мовного центру у Чернівцях Денієл Хейден. Денієл Хейден мешкав у місті Евансвіл (штат Індіана, США). У рамках програми волонтерів Корпусу Миру у 2012 році він приїхав у Чернівці. Денієл Хейден працював волонтером в Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка. У 2015 році Денієл Хейден заснував у Чернівцях англійський мовний центр Americana.

Орест Криворучко

А 28 березня у Чернівцях після тривалої хвороби помер відомий художник Орест Криворучко. Заслужений художник України Орест Криворучко є автором ескізу Герба Чернівців. В останні роки він потребував допомоги для проведення операції з відновлення зору. У березні він разом із дружиною перебував у реанімації під апаратом ШВЛ через коронавірус. Народився Орест Іванович 1942 р. У 1972 р. закінчив відділення промислової графіки Московського вищого художньо-промислового училища. З 1977 року – член Національної спілки художників України.

Юрій Ковалець

Також від ускладнень коронавірусу 9 квітня у Чернівцях помер активіст Юрій Ковалець. Він був депутатом Садгірської районної ради у місті Чернівці 6 скликання, у 2020 році реєструвався кандидатом на посаду Чернівецького міського голови як самовисуванець. Був співзасновником ГО «Спортивно-бійцівський клуб ММА «Тигр», ГО «Спільними зусиллями захистимо Чернівці!», ГО «Буковинський Майдан».

Ярослав Карлійчук

Всередині квітня на Буковину почали приходити трагічні звістки із зони ООС. Зокрема, 12 квітня, ворожа куля обірвала життя Ярослава Карлійчука із села Черепківці, що у Глибоцькій територіальній громаді. 24-річний старший солдат проходив службу в підрозділі 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади, який дислокується у Коломиї.

Станіслав Мамчий

А вже наступного дня, 13 квітня, російські агресори вбили на бойових позиціях в районі Майорського захисника України, 40-річного старшого солдата із Чернівців Олексія Мамчия. Молодший брат полеглого, Станіслав Мамчий, у 2016 році також віддав життя, захищаючи Україну від ворога.

Анатолій Гонца

24 червня помер багаторічний керівник Чернівецького онкодиспансеру, заслужений лікар України Анатолій Гонца. Анатолій Олександрович Гонца народився 3 серпня 1950 року. Розпочав трудову діяльність в Чернівецькому обласному клінічному онкологічному диспансері в серпні 1978 року на посаді лікаря-радіолога. На посаді головного лікаря Чернівецького обласного клінічного онкологічного диспансеру працював з лютого 1994 року по квітень 2016 року.

Дмитро Білоус

14 вересня у день свого 60-річчя помер відомий футболіст «Буковини» Дмитро Білоус. Останні хвилини свого життя він провів на футбольному полі. Його серце несподівано зупинилося під час матчу ветеранських команд у селі Коровії. Дмитро Білоус - радянський та український футболіст. Більшу частину своєї кар'єри провів у складі команд «Буковина» (Чернівці) та «Металург» (Запоріжжя). У 1989 був бронзовим призером чемпіонату УРСР у складі тернопільської «Ниви». Також грав у складі команд «Зоря» (Бєльці, Молдова) та «Кристалл» (Чортків). У 1993 році повернувся у рідну «Буковину», де дебютував у вищій лізі чемпіонату України. Останній поєдинок у футболці буковинців провів у 2004 році.

Мар’ян Гаденко

Уже цього місяця, 3 грудня не стало народного артиста України, відомого буковинця Мар’яна Гаденка. Мар’ян Гаденко народився 15 вересня 1955 року у місті Сторожинець. У 1982 році закінчив Чернівецький державний університет, здобувши фах економіста. Мар’ян Гаденко жив у Києві. У творчому доробку Мар’яна Гаденка – 7 аудіоальбомів і компакт-дисків: «Зорепад», «Зорепад-1», «Зорепад-2», «Зорепад-3», «Пісенне джерело», «Доля», «Моя пісня – моя доля», «З отчої криниці».

Рудольф Лекалов

13 грудня помер знаний на Буковині художник-графік Рудольф Лекалов. Рудольф Лекалов, член Національних спілок художників та журналістів України, народився 20 жовтня 1933 року у місті Лодейне Поле Ленінградської області (Росія). У 50-тих роках ХХ ст. навчався у Ленінградському художньому училищі, з 1955 року оселився у селі Рідківці Чернівецької області, де працював у школі і заодно здобував освіту за 8-10 класів у вечірній школі. 14 років свого життя митець працював художником в Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї.

Вічна пам’ять!


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації