Олег Гульпак: Як би складно не було, але «Калинівський ринок» розвиватиметься і стане кращим для всіх

У черговому випуску проєкту ТРК «Чернівці» «Власною персоною» гостем студії був керівник МКП «Калинівський ринок» Олег Гульпак. Журналісти поговорили з керівником «Калинки» про збільшення паркомісць та оптимізацію ринку, посилення карантинних обмежень та використання РРО серед продавців.

— Розпочнімо з приємностей та інновацій у роботі Калинівського ринку. Зокрема, на початку тижня на вул. Старожучківський шлях встановили нові термінали, щоб дещо спростити оплату за паркування. Чи з'являться такі термінали й в інших точках ринку?

— Наразі по вул. Старожучківський шлях дійсно встановлені термінали з оплати паркування, але там можна розрахуватися не тільки за допомогою цих терміналів, а й через додаток, який можна скачати на свій ґаджет. Але якщо цієї програми у вас немає, розташовані інформаційні таблички з QR-кодом, відсканувавши які вас перекине в автоматичному режимі, й ви заплатите за свій автомобіль. Для чого це зроблено? Зменшити кількість спілкування з паркувальниками. Задача №1 - зменшити обіг готівкових коштів на території ринку. І таким чином ми виходимо з цієї ситуації. Я вже бачу динаміку (ми очікували гіршої). Люди вже розуміють, як це відбувається, як воно працює і проплачують. Наразі там ще працюють наші люди, які допомагають і підказують як правильно провести оплату. І я впевнений, що з наступного тижня ще працюватиме інспекція з паркування, яка отрафуватиме тих, хто не оплатили правильно або не оплатили взагалі.

Щодо того чи з'являтимуться – такі термінали – ні. Але от сьогодні у нас була депутатська комісія, якій я розказував і пояснював, що вже готовий проєкт автоматизованого заїзду на територію Калинівсьвого ринку, який повністю закриватиме 6 сектор (це від заїзду 8 сектору, зі сторони ресторану "Барон Гартенберг" та зі сторони наших сусідів - ринку "Добробут"). Це так само збільшить надходження до бюджету Калинівського ринку за рахунок того, що всі, хто проїжджає через ці вузли будуть отримувати чек і на виїзді розраховуватись за це паркування.

Ми зменшимо кількість контролерів-касирів, які знаходяться у полі, а таким чином знизимо напругу, бо не завжди контролер-касир може встигнути за тим потоком автомобілів, йому потрібно підбігати до кожного авто, спілкуватися з людиною, тобто витрачати час. Тобто це робиться для того, щоб зменшити затори на Старожучківському шляху, тобто на вул. Калинівській. Заїзд на територію у нас буде так: ти заїжджаєш, береш талон, а розраховуєшся на виїзді. Таким чином усі “хвости”, корки ми залишимо на території ринку.

— А яким чином будете оптимізовувати і збільшувати кількість паркомісць на ринку, тому що це також нині є важливою проблемою. Зокрема, колись в одному з інтерв'ю, ви казали, що можливо, 2 сектори дещо модернізують, змінять їх місце перебування і на їх місці зроблять нові паркомісця.

— Я зустрічався з ректором ЧНУ, говорив з ним про землі, що межують з територією Калинівського ринку. Це сектори №6 і №8, який був збудований, але так і не запустився і не запрацював як сектор продажу. Чому зустрічалися ? Моя пропозиція для ректора була дуже проста: якщо є можливість з їх сторони виділити частину землі, яку ми будемо звертатися до депутатського корпусу, зробити рокіровку, тобто заміну. Якщо ми беремо якусь частину цієї землі, то щоб депутати міста Чернівці змогли знайти рівноцінну земельну ділянку й ми могли провести обмін. Яким чином бачу я це? Першочергово, якщо ми добавимо ці землі – зможемо перенести на них автомобільний ринок, а на місце тепер існуючого авторинку – буде величезна парковка, яка так само зможе оживити роботу і життя нашого ринку та збільшити кількість паркомісць. Якщо ці землі будуть добавлені позаду 8 сектору, таким чином буде збільшена кількість автомобілів, які можуть бути розміщені і ми зможемо зробити ще один об'їзний шлях для полегшення доступу до тих чи інших об'єктів та секторів.

Гість програми «Власною персоною» - керівник МКП «Калинівський ринок» Олег Гульпак

— Це питання активно обговорювали у соцмережах. Про, начебто, неправомірно проведену Калинівським ринком закупівлю електроенергії. Було багато фейків довкола цього запитання, бо там у грудні умовно не відбулася ця закупівля через те, що у всіх 5 учасників не було зібрано всіх документів...

— У них були документи неналежним чином оформлені. Згідно з умовами закупівлі, наша комісія відбирала й переглядала кожного учасника І дійшли до того, що в усіх учасників не були до кінця правильно оформлені документи, не був зібраний увесь пакет документів на цю закупівлю, тому вони були всі дискваліфіковані й була оголошена наново ця закупівля. Питання до них, так були фейки, але наразі ми чітко бачимо, що був відібраний учасник із повним пакетом документів, з гарною ціною, яку вони запропонували (серед цих учасників при 2 закупівлі там різниця була порядка 84 гривень на закупівлі).

— Щодо неякісних рибних продуктів на ринку "Фортуна". Ви казали що цей ринок не підпорядковується Калинівському ринку і ви жодного відношення до цього не маєте. Але цікаво, яким чином на Калинівському ринку перевіряють якість продуктів?

— Для перевірки у нас є цілий відділ (відділ з дотримання правил торгівлі). Це їх прямий обов'язок. Так само на кожному секторі є завідуючий сектору, в обов'язки якого теж входить перевіряти той товар, який знаходиться, документи, які мають бути. Ринок "Фортуна" – наш сусід. Керівництво ринку "Фортуна" розділяє мою точку зору і вважає, що неякісних товарів не має бути на ринку. Тим більше, якщо мова про рибу, яка швидко псується. Я розумію і знаю, що отруєння рибою має дуже важкі наслідки, тому мною була дана вказівка всім завідувачам секторів (№4, №5 - в основному там продаються продукти) не допускати такі товари на територію ринку. Якщо вони виникають, або хтось звертається, що вони мають намір це продавати – перевіряти всю документацію і якщо вона не відповідає нормам чи дійсності - забороняти і не допускати їх до торгівлі.

— Щодо касових апаратів, які на деякий термін відтермінували. Чи проводите ви інспекції серед продавців? Чи є у них касові апарати чи нема? Якщо я не помиляюся, ви проводили навчання продавців, щоб роз’яснити, як правильно з ними працювти.

— Наразі на нас не покладені такі обов’язки, ми не маємо права і не проводимо інспекції мають вони касові апарати чи ні. Але зі сторони адміністрації у повному обсязі хочемо допомогти нашим приватним підприємцям правильно налаштувати цю роботу. Була зустріч проведена з податковою, вони приходили до нас. Ми оголошували, озвучували про ті навчання, які відбуваються у самій податковій.

Так само були виїзні зустрічі, вони правда проходили не на території Калинівського ринку, а на території наших сусідів – ринку «Добробут», тому що у них є місце, де можливо розмістити таку кількість підприємців, які хочуть дізнатися, побачити й зрозуміти, яким саме чином вони мають надалі працювати і що таке цей касовий апарат (хто ніколи в житті з цим не стикався) і задати питання, які потребують на відповіді. Я бачу, що податкова допомагає, ми зі своєї сторони так само готові підставити плече приватним підприємцям.

Керівник МКП «Калинівський ринок» Олег Гульпак. Скріншот відео

— Погіршення епідемситуації у краї та Чернівцях. Чи є якась інформація про можливі посилення карантинних обмежень на території ринку?

— Територія ринку не являється якоюсь відокремленою від усього міста Чернівці. Якщо буде посилення карантинних обмежень у місті – це торкнеться й нас. Ми це вже проходили неодноразово і в принципі чітко розуміємо, які мають бути наші дії, що ми маємо робити і тут уже спільно з приватними підприємцями нам потрібно розуміти, що ковід знову набирає обертів і нам потрібно разом виходити цієї ситуації: дотримуватись тих норм обмежень, які можуть бути введені й посилені. Тому це не щось нове і всю методику ми вже знаємо.

— Питання щодо замінування різних комплексів у Чернівцях. Чи знаєте ви свої, умовно, болючі точки на ринку? Якщо я не помиляюся, охоронники проходили навіть навчання, аби максимально посилити безпеку на ринку?

— Так, звичайно ми працюємо зараз над цим. Хочу зауважити, що територія Калинівського ринку складає 35 га – це стратегічний об’єкт для нашого міста, це великий об’єкт з великим скупченням людей, тому ця інформація не проходить повз нас. Наразі я задоволений тим, як працює охорона. Останній випадок із “замінуванням” був чітко відпрацьований, доповідь чергового, туди було виставлено охорону, яка не допускала людей (і підприємців, і відвідувачів), з моменту появи поліції вони співпрацювали разом. Тобто було відпрацьовано максимально швидко оповіщення, всі з’явились на місце, наша пожежна охорона так само була приведена до бойової готовності.

Хочу сказати, що в нас була перевірка ДСНС, правда ще минулого року, але у нас було навчальне спрацювання тривоги, охорона відпрацювала тоді теж на «відмінно», вони чітко виконували поставлені задачі, вчасно були на тих місцях, де б мали бути з вогнегасниками, була повідомлена служба енергетики, які так само від’єднали ту ділянку від мережі. Це велике підприємство, але проблем з тим, хто і що у таких ситуаціях має робити - я не бачу. Щоденно ми це проговорюємо. Охорона, коли заступає на зміну, завжди має розвод (5-ти хвилинку) – пояснюємо, доводимо інформацію. Цей процес не зупиняється ніколи.

— Цього тижня на сесії міськради зазначили, що для того, аби міські лазні не припинили працювати, Калинівський ринок допоможе їм фінансово. На якому наразі етапі ось цей проєкт, чи вже, можливо є це фінансування, чи його вже передали міським лазням?

— На цьому тижні у нас вже підписані договори по зворотній фінансовій допомозі з лазнями і ми перерахували їм кошти.

— І на останок ще хочеться обговорити оптимізацію і модернізацію Калинівського ринку на 2022 рік. Що зміниться і що нового буде запроваджено?

— Сьогодні на депутатській комісії було палке обговорення стосовно планів розвитку на 2022. Ця тема дуже велика й об’ємна. До цього проєкту будуть входити автоматичний заїзд, про який я казав, також плануємо заасвальтувати велику частину території, оскільки є проблеми з проїздами, заїздами, місцями для утримання автотранспорту. У планах також реконструкція і відновлення системи відеонагляду. Вважаю, що ця послуга, яка надається приватним підприємцям, має обов’язково надаватися якісно. Вони за неї сплачують і вона має відповідати усім сучасним вимогам.

Так само плануємо придбання вакуумно-підмітальної техніки, аби покращити прибирання й санітарний стан ринку. Також плануємо розглядати варіант з накриттям рядів, бо це величезна проблема для ринку, відвідувачів, приватних підприємців, бо в негоду це складає великі труднощі для них.

А ще вбиральня 3-4 сектору потребує наразі нового водопостачання: ми будемо бити скважини, аби забезпечити той об’єм води, який там необхідний.

Телеканал «Чернівці» (с)

Радіо Блиск ФМ (с)

Партнер медіа-проєкту - Інформаційний портал «БукІнфо» (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації