Голова Чернівецької райради від "Слуги народу" Руслан Домніцак про недовіру Осачуку: "Він ігнорував сесії райради та звернення депутатів"

Голова райради Руслан Домніцак у коментарі Суспільному сказав, що попри те, що є депутатом від "Слуги народу" (Осачука призначив президент Зеленський, який обраний від партії "Слуга народу" — ред.) голосував за заяву щодо висловлення недовіри, бо голова ОДА ігнорував сесії райради та звернення депутатів.

"За понад пів року Осачук не відреагував на звернення щодо бюджету та приміщення для районної ради. Також ми почали ставити питання, чому деякі школи Великого Будівництва не є завершеними, втім Осачук "звітує" президенту про протилежне", — каже Домніцак.

У коментарі Суспільному депутат фракції "Народний контроль" Володимир Середюк сказав, що не голосував за звернення, бо це питання не районного рівня.

"Голова ОДА працює на область. Відтак правильно було б, аби зверталась обласна рада. Тим паче майже всі фракції, які є в Чернівецькій районній раді, представлені й в обласній. Не хотілось, аби райрада перетворилась на політичний майданчик", — каже Середюк.

За заяву про висловлення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку голосували депутати майже всіх фракцій Чернівецької районної ради. Свої голоси за звернення не віддали депутати "Команди Михайлішина" та "Народного контролю". Про це йдеться у протоколі голосування за звернення.

Голова Чернівецького обласного осередку "Слуги народу" Олена Лис заявила, що у партії чекають пояснень від представників у райраді, які голосували за заяву про недовіру голові ОДА Сергію Осачуку. Також чекають, аби члени фракції "Слуга народу" відкликали голоси.

Про це Лис повідомила на сторінці у Facebook.

За її словами, обласна організація політичної партії не бачить підстав для висловлення недовіри Осачуку.

"Не обговорювала ініціативу депутатів Чернівецької районної ради й тим паче – не уповноважувала наших представників на голосування за такі політично вмотивовані рішення", — написала Лис.

За рішення про звернення до облради щодо недовіри Осачуку проголосували 34 депутати райради з 47 присутніх. Серед них — п'ятеро депутатів "Слуги народу":

Руслан Домніцак,
Олександр Дорош,
Наталія Боднарюк,
Микола Куцак,
Костянтин Нікулаїца.

Утрималась від голосування Ольга Лупуляк, а Мар'яна Незнайко не голосувала.

Що відомо

17 вересня депутати Чернівецької райради підтримали звернення про висловлення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку. Його передали для розгляду на сесії облради.

У коментарі Суспільному Осачук сказав, що про голосування не знав, втім вважає це "загостренням політичного наступу" з боку фракції "Європейська Солідарність" у районній раді та інший фракцій, які їх підтримують.

За словами депутата фракції "ЄС" Артема Жука, голосували за звернення, адже підтримують аргументи, викладені у тексті. Водночас не є ініціаторами звернення. Проєкт рішення подав депутат від "За майбутнє" Петро Панчук.

У коментарі Суспільному експерт з виборчого права Ігор Баб'юк сказав, що висловлювати недовіру голові ОДА можуть дві третини депутатів облради. Їхнє звернення може розглянути уряд. Водночас рішення районної ради не впливає не відставку.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації