Голова Чернівецької ОВА Осачук бідкається, що агенти і розвідники спецслужб обліпили «Олімпію» відеокамерами. Може тому він хоче залишити собі трофейного танка?

Голова Чернівецької ОВА Сергій Осачук направду видав стільки демагогічних перлів на своїй нещодавній пресконференції, що трохи додав роботи журналістам БукІнфо. Тим не менше, ми трохи витратили часу, але з великим задоволенням препарували всі його «кучеряві думки». Тож тепер пропонуємо вашій увазі найцікавіші цитати, які заслуговують на увагу і які свідчать, що у Сергія Дмитровича таки реально підгорає у світлі останніх корупційних проваджень, де вигулькнули його підлеглі та соратники.

Постійні намагання виправдатися, надмірне хвилювання, підвищений тон під час деяких відповідей нашим колегам – тому свідчення.

А це ж лише початок, шановні друзі. Ви навіть не уявляєте, який цікавий розвиток подій нас чекає найближчим часом, пов’язаний з подальшим викриттям цієї імпотентної «команди УХ» у будинку з левами. Але на все свій час.

Отже, до вашої уваги - відповідь Сергія Осачука щодо крадіжок гуманітарки в «Олімпії» та чому там працювали в робочий час цілі структурні підрозділи Чернівецької ОВА:

Рідна "Олімпія" і Богдан Ковалюк

«Щодо «Олімпії» (обласний гуманітарний штаб) я вам сказав – 15% всіх гуманітарних вантажів були скеровані на «Олімпію» і відправлялася в усі області України, де бачили хоча б одного російського окупанта, у якнайстисліші терміни. Дійсно, це була допомога, якої прагнули українці в окупації, або в оточених ворогам містах. Публічний звіт отримання цієї допомоги це отримання підтверджень від територіальних громад, районних та обласних військових адміністрацій. Ви можете поцікавитися, що на волонтерських засадах там цю роботу координував Богдан Ковалюк. Якщо вас цікавлять конкретні якісь дані – без питань! Через те, що це робила обласна військова адміністрація. З початком війни цілі наші управління втрачали сенс роботи і тому йшли на волонтерських засадах туди (в «Олімпію») працювати. Не було що робити. Тому цілі департаменти і управління на волонтерських засадах туди йшли і працювали.

Але туди, одночасно з ними прийшли агенти, розвідники з тих служб, про які згадував В.І.З. (одіозний провладний журналіст, - ред.). Обліпили всю «Олімпію» камерами, вивели їх в кабінети до начальників.

Тому публічність і прозорість «Олімпії» була гарантована і забезпечена з першого дня функціонування. Специфіка і величезна заслуга полягала в тому, щоб формувати 15-ти кілограмові індивідуальні набори, щоб людина могла пережити тиждень в окупації і не брати подачки з рік окупантів. Тому там був неймовірний рух і була потрібна робоча праця. Тому така величезна кількість людей там концентрувалася».

*****

Осачук про скандал із Бродовським і гуманітарними «швидкими допомогами»: хто це обізвав крадіжкою?

“Я громадянин України, хочу бачити п’ять судових вироків за розкрадання гуманітарної допомоги. Честь і хвала українським правоохоронцям, які не допускають мародерства в умовах війни. Для того, щоб покращити комусь імідж, політично зманіпулювати, різні заяви можуть звучати, - тому є п’ять підозр, має бути п’ять вироків. Є 23 автомобілі, я такою інформацією володію, які були доставлені на територію обласної клінічної лікарні. І у мене просте запитання: де 23 автомобілі? Інформацію яку я маю сьогодні – ці автомобілі у Збройних силах України. Тому задайте питання хто це повідомив, хто це обізвав крадіжкою, яка відповідальність за неправдиву інформацію. Поможіть! Я пана Бродовського не бачив, не спілкувався, не чую і інформації від нього не маю”.

*****

Осачук про невтомного заступника Богдана Ковалюка:

"Я точно знаю, що всі потреби, які передавалися на «Олімпію» ( обласний гуманітарний штаб) Богдан Ковалюк дуже швидко і ефективно доправляв. Якщо ви кажете про приклад під назвою «Буча». Давайте подивимося на ситуацію, якщо би допомогу потребувало місто Чернівці. Скільки тут є людей, які можуть сказати, що Чернівцям потрібно? Комусь привезли, комусь не привезли. А хтось відповідає, ти знаєш, нічого не приїхало. Тому наш рівень комунікацій це голова громади, начальник військової адміністрації, який знає своїх волонтерів і який знає своїх людей. І ми впевнені, що він доправляє найбільш нужденним.

Тому, якби був надлишок гуманітарної допомоги, яка пересортовувалася на цьому гуманітарному штабі, його не було, а був дефіцит і стояли черги. І якщо на першому етапі наші водії туди самі ініціативно доправляли, то коли побачили якість цієї гуманітарної допомоги, почали самі приїжджати. І коли звідти приїжджає водій на власному транспорті і каже «дай», то очевидно давалося (нерозбірливо)".

Питання про те, чому не дружньо живуть обласна рада та обласна ОВА, що відбивається на життєдіяльності Буковини

“Це прекрасне питання, щоб звернутися до всієї територіальної громади Чернівецької області. Партія, яка привела війну в область, партія, яка ходила з «колорадськими стрічками» ще минулого року в кишенях, партія, яка тут (на Буковині) сформувала владу в обласній раді…

У мене є секретна інформація, що вони ведуть секретні переговори з Красноїльськом і Вашківцями. Вони не знають, у кого позичити нову маску, до якої Маланки піти. Головне, утриматися біля цього корита і дерибанити. І тому вони готові сьогодні своє ОПЗЖ, яке заборонено в Україні, назвати другою партією і позичити маску, натягнути на голову.

Так ось: обласна рада або буде представництвом патріотичних партій, або повинна залишатися там, де вона була три місяці дотепер”.

*****

Що з тим танком, який завезли на Буковину, про що обговорюють у різних соціальних мережах. Де він є і яка його доля?

Ви знаєте, що наші героїчні воїни здобувають такі трофеї. І це не тільки українські тракторні війська, але підрозділи територіальної оборони. Я гордий з того, що батальйон Територіальної оборони Чернівців спромігся отримати на власне озброєння російський трофейний танк.

Він був пошкоджений окупантом в момент втечі, але сили територіальної оборони, де багато людей з великим військовим досвідом, фахівців, танкістів, механіків, які з великим завзяттям взялися за той танк, відремонтували його. І найбільше переживання у них знаєте яке? Щоб його не забрали у якусь танкову бригаду.

Вони радіють з того, що його відремонтували, він на ходу, він випробуваний і спроможний. Вони бояться надто сильно хвалитися, бо скажуть давай його до з’єднань, бо вам танк не потрібний. Тому краще туди віддати, але для підготовки і бойового злагодження солдатів, які направляються на передову, треба хоч раз в житті побачити танк, щоб побути в окопі, коли над тобою танк проїжджає.

Зустріч з такою машиною має психоемоційний вплив. Тому з метою навчальних потреб він не зашкодить нашій бригаді територіальної оборони і не хоху, щоб його у нас забрали.

Доставка не дорога. Його привезли волонтери при великому натхненні.

*****

Як Осачук відчув у Продана і Мунтяна синдром “відчуття бездіяльності” і тому відправив їх водіями за гуманітарними швидкими, які потім опинилися в корупційному скандалі

Я хочу сказати, якщо хтось однозначно називає «мародер», «украв» то хочу пояснень такого гучного звинувачення. За інформацією, яку маю я, автомобілі перебувають у Збройних силах України. Якщо є правопорушення, які допустила посадова особа, з умислом чи без умислу, всі повинні відповідати, бо ми сповідуємо нульову толерантність до будь-яких правопорушень. Це є непорушний фундамент модерної сучасної оновленої України після перемоги. По іншому не буде.

Мені відомо, що синдром відчуття бездіяльності, тобто «що робити? Куди бігти?», поширювався на всіх. І коли виникла потреба, тоді ще не було програми «Шлях», коли виникла потреба хто може сісти за кермо вони (Продан, Мунтян, Чорний) прибігли і кажуть, «я можу сісти». В чому порушення? Лиш тому, що у тебе таке прізвище? Тоді це є дуже гарна зманіпульована інсинуація.

- Може дасте їм орден за це?
- Орден дає президент України.

Перелік осіб, які мають право здійснювати перевезення гуманітарної допомоги не обмежуються ні чим іншим, окрім зобов’язання громадянина України повернутися в Україну з гуманітарною допомогою. Чернівецька ОВА не здійснює жодних фільтраційних заходів і селекції. Всі громадські організації, територіальні громади, спільноти звертаються листом, де пишуть, що обов’язок повернутися лежить на громадянинові. Якщо у когось є якась підозра, судове провадження, ще щось, то я прошу суд іменем України визначити покарання і обмеження на такого громадянина України. Тут пролунало про дві «підсанкційні особи». Ці дві підсанкційні особи скористалися закликом Президента України стати до лав Збройних сил і заслужити цим звільнення від санкцій. Тому підсанкційні особи сьогодні військовослужбовці Збройних сил України і після перемоги будуть сподіватися на рішення РНБОУ.

*****

Про вживання алкоголю: споживати і жити на повну для того, щоб мати сили вигнати окупанта.

З дозволом продажу алкоголю в рази збільшилася кількість викликів поліції, здійснення правопорушень, побутових конфліктів, побиття і навіть смертей. За словами Сергія Осачука, таку інформацію йому надав начальник Головного управління Національної поліції у Чернівецької області Руслан Дударець.

Ми будемо вживати заходів, щоб люди не билися, не вбивали одне одного, а пили і мали культуру споживання алкоголю. Ми живемо не в тоталітарній державі і заборона продажу алкоголю була продиктована виключно безпековою ситуацією в умовах війни. Оскільки військова небезпека відійшла від Чернівецької області і навіть сьогодні є зневільованою з боку Придністров’я Республіки Молдова, тому ми повертаємося до звичного функціонування економіки. Як закликає президент України, ми маємо працювати, забезпечувати наявність фінансового ресурсу, сплачувати податки, споживати і жити на повну для того, щоб мати сили вигнати окупанта.

*****

- Казали, що Шуфрич, Папієв та інші представники ОПЗЖ з початку війни ховались в Банченах від людського гніву.

- Ви проявляєте неймовірну сталість. І ви не змінюєте ваш образ. Може це занадто інтимно та індивідуально те, що я зараз скажу, але ви своїх вуса не збрили. Але хтось, щоб заховатися, сьогодні пересувається без них, думаючи, що це допоможе врятуватися. Щодо Шуфрича, то маю інформацію, що він перетнув Державний кордон (на КПП Порубне).

*****

Погляд у дзеркало? “Злочинні угрупування на Буковині нікуди не зникли. Вони працювали до війни, вони працюють під час війни. Вони перекваліфікувалися, відчувають кон'юктуру ринку”.

Чую навіть такі жартівливі повідомлення про те, що сьогодні вони нелегально переправляють людей через державний кордон поза межами пункту перетину, але ще й на їхні плечі вантажать ящики з цигарками. Коли їх зловлять прикордонники Європейського Союзу, щоб вони могли відбрехатися то він ніби не дорогий біженець, а дешевий переносник цигарок.

Тому є дуже важливим для всіх правоохоронців і це мій наказ і розпорядження нарешті ліквідувати на Буковині організовані групи, які займалися роками-десятиліттями переправленням цигарок через Державний кордон, а тепер займаються переміщенням людей. Для них це дуже прибутковий вид діяльності. Ми про це не мовчимо. Такі доручення мають всі правоохоронці.

БукІнфо (с)

Скоро буде продовження…


Коментарі:
Більше новин по темі: