Forbes назвав Ілона Маска найбільш високооплачуваним СЕО в Сполучених Штатах. Він навіть не отримує зарплату

За минулий рік Ілон Маск заробив на позиції СЕО компанії Tesla понад $11 млрд, що робить його найбільш високооплачуваним керівником компанії в США. При цьому у Маска немає зарплати.

За оцінками американського Forbes глава Tesla і SpaceX Ілон Маск є найвисокооплачуванішим СЕО в США за підсумками минулого року. Про це повідомляється на сайті видання, - пише НВ Бізнес.

За оцінками видання, в 2020 році Маск отримав за свою роботу на посаді СЕО Tesla близько $11 млрд. Все це були опціони на акції компанії присуджені йому в межах сміливого плану компенсації, який він підписав з виробником електромобілів в 2018 році.

Опціонні винагороди Маска виплачуються після досягнення Tesla встановлених показників ринкової капіталізації, виручки, EBITDA протягом 10 років. Зокрема, за десять років вартість Tesla має зрости до $650 млрд до 2028 року — тобто приблизно 10 раз.

Опціони дають Маску право купити загалом 101,2 млн акцій Tesla за скоригованою ціною $70 за акцію. В цей час акції компанії торгуються вище ніж $670 за штуку.

Компенсаційний пакет розділений на 12 траншів, кожний з яких може бути розблоковано лише тоді, коли Tesla досягне певних показників.

За підрахунками Forbes, до кінця минулого року показники Tesla відповідали чотирьом з умов, які були позначені в компенсаційному плані. Таким чином Ілон Маск має право на опціони на акції загальною вартістю $13,3 млрд. Реалізація опціонів обійдеться Маску приблизно в $2,36 млрд.

Однак Маск не зможе моментально продати приналежні йому акції автовиробника. Згідно з домовленістю з акціонерами Tesla, він не зможе продати папери в найближчі п’ять років.

Нагадаємо, що в травні минулого року Маск отримав право на першу премію в Tesla. Це сталося після того, як вартість компанії перевищила необхідний поріг. У жовтні 2020 року Маск отримав четвертий транш від Tesla.

За підсумками минулого року стаки Маска зросли на $126,4 млрд на тлі різкого зростання вартості акцій Tesla. Він злетів з 25 місця рейтингу Forbes на друге.


Коментарі:
Більше новин по темі: