Як навчитися розуміти англійську мову на слух

Багато хто вивчає англійську роками, але досі відчуває стрес, слухаючи іноземну мову. Найчастіше це через відсутність практики. У школі вправи на аудіювання займають невелику частину уроку. Через це важлива навичка, без якої вільне спілкування просто неможливе, не розвивається. Як навчитися розуміти англійську на слух, розповість наша стаття*.

Чому нам складно розуміти англійську мову на слух

Сприйняття англійської на слух - одне з найскладніших завдань. Багатьом студентам вона дається важко. Тому є кілька причин:

 • Персональні особливості. Не всі люди аудіали. Комусь легше сприймати візуальні образи чи пізнавати світ через дотики.
 • Прослуховування складного матеріалу. Щоб не втратити мотивації, навчання краще проводити поступово.
 • Невеликий словниковий запас. Не знаючи значення слова, важко зрозуміти.
 • Відсутність практики. Будь-яка навичка вимагає тренування.
 • Різниця у вимові. В англійській є звуки, яких немає в українській чи російській. Спочатку вони сприймаються важко.

Подолати ці обмеження можна самостійно або за допомогою досвідченого викладача. Наприклад, школа English Prime багато уваги приділяє саме спілкуванню під час уроків.

Як навчитися розуміти англійську мову

Розуміння англійської мови дає безліч можливостей. Ви отримаєте доступ до нової інформації, зможете вільно спілкуватися з іноземцями, дивитися розважальний контент. Існує кілька ефективних методів, що дозволяють покращити розуміння англійської на слух.

Займатися регулярно

Візьміть за правило щодня по 20-30 хвилин приділяти тренуванню навичок аудіювання. Якщо є можливість займатися більше, скористайтеся нею. Але не забувайте про регулярність. Краще займатися менше, але кожен день, ніж витрачати на аудіювання кілька годин, але час від часу. Проте не треба слухати матеріал фоном. З вашого боку має бути свідома робота.

В якісь моменти навчання може вас дратувати та втомлювати. Головне зараз не припиняти займатися. Знайдіть матеріали, які вам цікаві. Пам'ятайте, що мозок спочатку чинитиме опір нової інформації. Зробіть так, щоб англійська мова стала для вас не стресом, а звичною.

Тренувати вимову паралельно з прослуховуванням

Увага треба приділяти не лише слуханню, а й говорінню. Так покращується сприйняття мови. Для тренування досвіду скачайте аудіокнигу з текстом. Прослухавши запис кілька разів, почніть розмовляти одночасно з диктором. Так ви опрацюєте не лише вимову, а й інтонацію. Текст допоможе почути незрозумілі слова.

Використати сучасні технічні можливості

Сучасні способи навчання дозволяють займатися англійською у транспорті або на прогулянці. Вибирайте підходящі матеріали, щоб навчання було цікавим та продуктивним. Використовуйте різні джерела, щоб не звикнути до того самого. Серед них можуть бути:

 • Відеоролики. Ви можете використовувати функцію сповільненого відтворення. Це дозволить краще розуміти промову диктора.
 • Англійська радіостанція.
 • Серіали та фільми з субтитрами. Ви зможете не лише почути слова, а й подивитися, як вони пишуться.
 • Подкасти.
 • Англійська пісня. Можна навіть підспівувати виконавцю.
 • Аудіокниги.

Дивіться матеріали з носіями з різних країн та регіонів. Це дозволить звикнути до різної вимови.

Розширювати словниковий запас

Словниковий запас як активний, так і пасивний, необхідний для сприйняття англійської мови на слух. Не вивчаючи сленгові вирази, важко зрозуміти, що вам каже іноземець. Можна не застосовувати їх постійно, але переклад знати необхідно.

Вчіть щодня 10 англійських слів. Для цього можна зробити картки. При цьому треба особливу увагу приділити вимові. Запам'ятавши слово неправильно, ви не впізнаєте його в мові. Кожне заняття краще починати з повторення вивченого минулого уроці.

Як довго потрібно займатися, щоб побачити результати

Очевидними результати будуть далеко не відразу. Необхідно завзято займатися 3-4 місяці. Головне зуміти впоратися із психологічним бар'єром. Пам'ятайте, що кількість переходить у якість. Щоб навчитися розуміти англійську мову, ви повинні прослухати сотні годин різних записів. Це допоможе мозку почати обробляти інформацію миттєво.

Тепер ви знаєте, як навчитися сприймати англійську на слух. Щоб досягти позитивного результату, будь-яку навичку потрібно тренувати постійно. Вибирайте найцікавіші для вас способи та починайте займатися. Регулярні тренування допоможуть досягти успіху. Докладніше про англійську вимову ви можете дізнатися тут: https://ru.wikipedia.org/wiki/Англо-русская_практическая_транскрипция.

* пресреліз


Коментарі:
Більше новин по темі: