«Противсіхи», Або чи чекають на БДМУ зірвані вибори ректора?

На теренах України вже бували випадки, коли вищі навчальні заклади не могли обрати собі керівника протягом тривалого часу. Яскравий приклад – знаменита «Могилянка». У Києво-Могилянській академії днями вибори проходили вже впʼяте!

І все одно до їх результатів є питання – зокрема, у міністра Сергія Шкарлета.

Що означає такий період «постійної тимчасовості» для закладу? Звичайно, в першу чергу, відсутність стабільності. Мало хто візьметься розробляти та втілювати довготривалі стратегічні плани, коли ситуація непевна і хитка. Крім того, невизначеність навряд чи добре впливає на психологічний клімат у колективі: багато хто безуспішно намагається передбачити, хто ж буде новим начальником, який стиль керівництва він чи вона обере, як все це відобразиться на роботі колективу.

Повернімося до нашого БДМУ. Незважаючи на те, що два кандидати-фаворити набрали пристойну кількість голосів, жодному з них не вистачило голосів, щоб перемогти в один тур. І все б нічого, другий тур – не така вже й дивина, та всіх бентежить один факт: найбільше голосів у бюлетенях виявилося за горезвісного «противсіха».

Нюанс тут в тому, що у випадку БДМУ «противсіхство» – це не протестне голосування. Це фактично голосування за конкретних кандидатів – тих, яких МОЗ не допустило до виборів через відсутність у них сертифіката про знання мови. І якщо в першому турі це не вплинуло на самі вибори – вони таки відбулися, то, відповідно до ст. 52 Положення про порядок виборів ректора БДМУ, критична маса голосів «проти всіх» може вибори повністю зірвати. Адже вони визнаються такими, що не відбулися, якщо в другому турі виборів жодна з двох кандидатур не набрала більше 50 відсотків голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.

Під час агітаційного періоду містом ширилися чутки, що саме відсторонені претенденти закликають колектив голосувати «проти всіх», щоб зірвати вибори. Чутки ми не коментуємо, зате можемо прокоментувати факти: Олександр Іващук та Ігор Геруш заявляли, що розцінюють недопущення їх до виборів як незаконне, тому що не вважають вимогу про наявність сертифіката на знання мови обов’язковою. І одразу ж після таких заяв обидва оперативно отримали сертифікати! Отже, не вважають їх такими вже й непотрібними? Виникає логічне питання: а чи не готуються згадані претенденти до нових виборів?

До речі, нагадаємо, що попередні вибори ректора мали відбутися 3 березня 2021 року і були скасовані через епідситуацію, повʼязану зі ростом захворюваності на Covid-19. У результаті голосування відбулося майже за рік. І ніщо не свідчить про те, що наступного разу це буде набагато скоріше.

Хто буде керувати вишем протягом цього періоду? Оксана Андрієць? Та чи може вона бути впевненою в тому, що залишиться на посаді?

Як подивляться в Києві на чергові зірвані вибори? Чи не захочуть прислати для «наведення порядку» когось «свого»?

І як розцінить цей гіпотетичний міністерський посланець заклики до зриву виборів?

Питань багато. Сумно те, що, доки хтось інтригує і намагається вирахувати якісь комбінації, страждає репутація університету.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації