З «хворої голови на здорову», або хто провалив насправді боротьбу з ковідом на Буковині…

Брутально виглядає те, як керівництво області, котре практично завалило боротьбу з COVID-19, підмінивши її персональними відстороненими зведеннями голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука на Фейсбук, намагається уникнути особистої відповідальності.

Брутально у частині того, що замість дієвих заходів і чіткої стратегії боротьби з епідемією, обласна влада спромоглася лише на роль хронікера, замінивши реальну роботу звітами про кількість проведених тестів у лабораторіях.

Така бездіяльність обласного керівництва загострила ситуацію з ковід, і лише завдяки професіоналізму та самовідданості буковинських медиків чернівецької та районних ланок не призвела до повної катастрофи.

Але ще не вечір, бо керівництвом краю повністю завалене і проведення масової вакцинації. У загальноукраїнській ковідній аналітиці, яку проводить МОЗ, область пасе задніх за кількістю людей, котрі пройшли першу та другу вакцинації.

Відсоток таких, що отримали першу дозу ледь перевищує 21% від кількості потенційного населення, а кількість тих, які вакцинувалися другою дозою, взагалі лише трохи більше 15%.

І що робить за такої провальної ситуації Сергій Осачук? Вдається до єзуїтського перекладання своєї беззаперечної вини з власної голови на чужу.

Так, управління охорони здоров'я ОДА розпочало тиждень з нападок на міську медицину і владу. Абсолютно абстрагувавшись від страхітливої ситуації в обласних лікарнях, там звинуватили міську владу у бракові ліжок в реанімаціях, нестачі кисню, особливо у дитячій лікарні, де в терапевтичних відділеннях багато хворих на пневмонію діток.

І що пропонує обласна влада? А зробити ПЛР-тестування всім пацієнтам та колективу. Ну, напевно, для формування нових циферок на Фейсбук губернатора. Хоча, фахівці стверджують, крім вимивання останніх грошей з кишень людей, ніякої великої медичної доцільності у цих тестах нема.

Іншими словами, обласне керівництво намагається "навішати всіх собак" на Чернівці, хоча саме вони провалили вакцинацію. Більше того, зірвали опалювальний сезон у школах області, через що, прикрившись епідемією, знову відправили дітей на дистанційку.

Яка насправді ситуація у місті, 2 листопада на пресконференції у міській лікарні №1 повідомив заступник міського голови Юрій Лесюк. Зазначивши, що вона непроста, і в останні 2-3 тижні з'явилася загроза переходу у "червону" зону епіднебезпеки, він, між тим, запевнив, що система охорони здоров'я справляється з сьогоднішнім навантаженням.

І навіть попри прогнози МОЗ, що нинішній пік захворюваності на COVID-19 спаде через 2 тижні, лікарні міста готові до будь-якого розвитку ситуації. Наразі у трьох міських лікарнях, включно з дитячою, заповнено 90,6% ліжок у розрахунку на 100 тисяч населення, при загальноукраїнському показнику - 60%. І лише тому, що пацієнти за цієї хвилі епідемії потрапляють у лікарні в значно важчому стані. Але міські лікарні із ситуацією справляються, медикаментами, що передбачені протоколами з лікування ковіду медзаклади міста забезпечені.

Лесюк зазначив, що нинішнє загострення медики називають пандемією невакцинованих, це при тому, що у Чернівцях здійснено понад 114 тисяч введень вакцини майже 68 тисячам пацієнтів.

Повний курс вакцинування здійснило 25% населення Чернівецької територіальної громади. Постійно працюють центри вакцинації, пункти вакцинації, мобільні бригади та 123 лікаря "первинки".

При цьому заступник мера на брифінгу, до речі, не ховався за кількістю проведених ПЛР та експрес-тестів, як це робить у своїх публікаціях на Фейсбук губернатор, щоби прикрити собі тил перед Києвом.

А тепер про те, де собака зарита, у звинуваченнях обласної влади на адресу міської медицини. Те, що вони замовлені групою протистояння міському голові Роману Клічуку у міськраді і білими нитками губернатором шиті саме на їхнє прохання, свідчить подальший розвиток подій. Бо буквально одразу ж після атаки з будинку з левами на Ратушу «запроданці» зареєстрували звернення про скликання позачергової сесії міської ради.

Мовляв, для того, щоби заслухати Юрія Лесюка про стан ковідної ситуації у місті. Звернення, звісно, підписали депутати від "Рідного міста", "Народного контролю", "Команди Михайлішина" та кілька "Слуг народу", котрі вже працюють з ними у спарингу.

Ось таку знайшли причину, таких виконавців замовлення в особі губернатора та його охоронців здоров'я, щоби за відсутності у місті мера будь-що зібрати сесію. Що заплановано далі, можна навіть не перепитувати у ворожки - спроба дестабілізації ситуації у сесійній залі, місті, аж до висловлення недовіри законній владі Чернівців. Більше того, напередодні сам Осачук зібрав у себе у кабінеті голів фракцій міської ради і піддав їх шаленому тиску, вимагаючи, щоби позачергову сесію таки зібрали. Але губернатор переплутав депутатів. Його, обласні, сидять в облраді, проте на кожну зустріч з ними від йде, як панночка на останнє побачення. І вже кілька сесій обурені його діяльністю, бездіяльністю та корупційним пухом на фотографії обласні депутати прощали губернатора.

Та чи буде так тепер, коли він пустився у «всі тяжкіє», відкрито працюючи на деструктивні сили у міськраді і намагаючись перекласти відповідальність за зрив кампанії вакцинації з себе на інших?

Вірогідно, ні.

Конструктивні депутати обласної ради вже хочуть звернутися до голови облради Олексія Бойка щодо необхідності скликати свою сесію, щоб заслухати саме Осачука. Задати губернатору гострі запитання якраз про стан з вакцинацією взагалі та конкретно серед працівників закладів освіти області. І принагідно отримати пояснення щодо відсутності опалення у школах, кисню в лікарнях і так далі, що є зоною його прямої відповідальності.

За смерть, через непрофесіоналізм та безпорадність обласної влади, майже 2,5 з половиною тисяч людей, рано чи пізно спитають у першу чергу з нього.

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі: