Як громадам Буковини, де живуть переселенці, отримати компенсацію за комуналку: інструкція

Громади Чернівецької області, які безкоштовно поселяють людей з інших регіонів у садках, школах та лікарнях, можуть отримати відшкодування за комунальні послуги. Для цього у громадах мають зібрати квитанції за послуги, які надали.

Про це в етері "Українського радіо: Буковина" сказала заступниця директора обласного департаменту регіонального розвитку Христина Марчук. Також інструкцію, як податися на виплату, оприлюднили у Міністерстві розвитку громад, пише Суспільне Буковина.

Нині усі витрати, які є у закладах, де приймають людей, громади сплачують зі свого бюджету. Виплатити компенсацію зможуть за тепло, газ, електроенергію, водопостачання, вивезення сміття та купівлю дров чи вугілля.

Як податись на відшкодування:

  • Садки, школи та інші заклади платять комунальні послуги до 20-го числа наступного місяця. Тобто, до 20 квітня розраховуються за комуналку за березень.
  • Квитанції про оплату надають громаді.
  • Громада впродовж трьох днів подає заяву на компенсацію та квитанції до військової адміністрації. Марчук каже, відшкодування можливе лише за проживання у закладах комунальної власності.
  • Військова адміністрація передає документи до Міністерства розвитку громад та територій.
  • Там зберуть інформацію з усіх областей, де приймають вимушених переселенців, та підготують проєкт рішення Кабміну про виділення грошей з резервного фонду держбюджету.
Громади, які приймають переселенців на Буковині, можуть отримати компенсацію за комунальні послуги
Нічліг для переселенців у спортзалі в Чернівцях. Фото: Суспільне Буковина

Спортзал однієї зі шкіл Чернівців, де приймають людей з інших областей

У Мамаївській громаді будуть подаватися на відшкодування, там прийняли понад 1600 вимушених переселенців. З них – понад 360 живуть у дитячих садках, каже голова громади Наталія Катрюк.

У садках дооблаштували душові кабіни, пральні машини, тричі безкоштовно годують людей. Катрюк каже, "комуналка" зросте, бо збільшилось навантаження на електроприлади, бойлери, душові.

"Якби сплата податків була як раніше, ми б не претендували на гроші з держбюджету. Поки що надходження дуже мізерні. Якщо держава буде відшкодовувати, ми візьмемо ці гроші", – говорить голова громади.

У Рукшинській громаді поки вивчають, як подаватися на виплату. Секретар сільської ради Ігор Гайсенюк каже, що приймають вимушених переселенців у чотирьох закладах. Там люди ночують тимчасово кілька ночей, потім їм знаходять помешкання чи вільні кімнати у будинках односельчан.

"Поки квитанції не збирали, наш бухгалтерський відділ повідомляє, що витрати значно не зросли, садочки та школи і так опалювались", – говорить секретар.

За словами Христини Марчук, військова адміністрація перевірятиме дані, які надають громади. Це для того, аби не подавали більшу кількість закладів, ніж використовують для проживання людей з інших областей.

Посадовиця каже, що мають таблиці, у які громади щодня вписують кількість вимушених переселенців, що приїжджають та виїжджають. Цю інформацію звірятимуть з тою, яку нададуть громади для виплат.

Що відомо:

  • На Буковину від початку російського вторгнення приїхали 62 тисячі вимушених переселенців. Це дані військової адміністрації за 25 березня.
  • Людей, які приїхали з інших областей, селять у понад десяти громадах Чернівецької області. Їх приймають у школах, садках, приватних помешканнях.
  • З 14 березня вимушених переселенців приймають у готелі "Черемош" у Чернівцях.
  • Дітей, які приїхали з інших областей, батьки можуть записати на дистанційне навчання у школи міста чи області. Також навчатися можуть і студенти.
  • В області дітям вимушеним переселенцям надають медичну допомогу, гуманітарну, допомагають організувати дозвілля.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації