Найбільше грошей піде на освіту: у Чернівецькій ОДА представили обласний бюджет 2021 року

З МИРУ ПО НИТЦІ /

Проект обласного бюджету схвалений Чернівецькою облдержадміністрацією та поданий на сесію Чернівецької обласної ради. Директорка Департаменту фінансів Чернівецької облдержадміністрації Анжела Дякова онлайн представила проект обласного бюджету на 2021 рік. Про це повідомляє ІА АСС. У проекті обласного бюджету передбачили загальний обсяг дохідної частини у розмірі 1 мільярд 682 мільйони 200 тисяч гривень.

«Хочу зазначити, що обласний бюджет збалансований. Це було першим та головним нашим завданням. Збалансований як за доходами, так і за видатками. Крім того, ми врахували в обласному бюджеті усі соціальні параметри, які передбачені у державному бюджеті України. Це і мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум», - розповіла Анжела Дякова.

Вона також зазначила, що обсяг обласного бюджету, порівняно з 2020 роком, зменшений, але це пояснюється певними причинами. Перш за все, це через те, що зменшився обсяг дотацій з держаного бюджету на передані заклади освіти та охорони здоров’я. Крім того, з 2021 року обласна медицина повністю працюватиме з НСЗУ та отримуватиме звідти фінансування. Тоді як у першому кварталі 2020 року була медична субвенція.

«Саме головне, що до нас надходить від наших підприємств та платників податків – це власні доходи. Хочу зазначити, що їхній загальний обсяг становить 550 мільйонів гривень і в цьому загальному обсягу майже 92%, або 503 мільйони гривень, – це податок на доходи фізичних осіб. Це така специфіка нашого обласного бюджету і ці доходи прописані у Бюджетному кодексі саме для обласних бюджетів», - каже головна фінансистка ОДА.

Видатки відповідають доходам обласного бюджету. Вони становлять 1 мільярд 679 мільйонів і 800 тисяч гривень, ще 3 мільйони гривень передбачено по кредитуванню. У видатках обласного бюджету враховані усі соціальні стандарти: підвищення мінімальної заробітної плати, як з 1 січня 2021 року до 6 тисяч гривень, так і з 1 грудня 2021 року до 6500 гривень.

«Якщо подивитися на обласний бюджет по галузях, то можна побачити, що найбільше коштів ми спрямуємо на галузь освіти. Це майже третина коштів - 559 мільйонів і 400 тисяч гривень. На другому місці у нас трансфери іншим місцевим бюджетам і на третьому місці соціальний захист», - зазначила Анжела Дякова.

Що утримують з обласного бюджету

З обласного бюджету утримують 105 комунальних некомерційних підприємств та бюджетних установ, де працюють майже 6 тисяч працівників. На це ми спрямовують понад 1 мільярд гривень.

Освіта - 38 установ;

Соціальний захист – 14 установ;

Фізична культура – 16 установ;

Охорона здоров’я – 26 установ;

Культура – 11 установ.

«В умовах кризи, пов’язаної з коронавірусом, з карантином, ми не можемо розраховувати на великі капітальні видатки, але при цьому в обласному бюджеті враховано 366 мільйонів гривень на об’єкти капітального характеру. Перш за все, це субвенція з державного бюджету на будівництво, ремонт і утримання автомобільних доріг – 335 мільйонів гривень. 20 мільйонів гривень ми передбачили на співфінансування об’єктів, які будуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, і 11 мільйонів гривень – це капітальні видатки у межах кошторисів наших бюджетних установ», - розповіла Дякова.

Також з обласного бюджету планують фінансувати 33 місцевих програми, які уже затверджені депутатами Чернівецької обласної ради і які будуть затверджені сесією обласної ради наступного року. На це передбачено спрямувати 134 мільйони і 100 тисяч гривень. Анжела Дякова зазначила, що відповідно до Бюджетного кодексу, всі місцеві бюджети мають бути прийняті до 25 грудня.


Коментарі:
Більше новин по темі: