На Буковині Осачук з Мунтяном вирішили, поки в країні війна, спрямувати на себе чималі кошти міжнародного проекту з розбудови КПП «Шепіт» - Світлана Ісаченко

Артур Мунтян вчергове виконав роль слухняної маріонетки, заради якої він і посів посаду заступника голови Чернівецької ОДА Сергія Осачука. (При іншому голові це навряд сталося б).

Цього разу йдеться про наміри посадовців обласної військової адміністрації прибрати до рук проект ЄС з розбудови КПП «Шепіт», що на високогірній Путильщині.

Для цього за підписом Мунтяна-молодшого Чернівецька військова адміністрація направила листа в Бухарест, уряду Румунії, а саме міністерству регіонального розвитку, державного управління та європейських фондів, яке, зокрема здійснює операційне управління програмами ЄС щодо Європейського територіального співробітництва.

Одна з таких програм – «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці-Сучава» – стосується Буковини і передбачає побудувати дорогу до контрольно-пропускних пунктів у Шепоті, з нашого боку, і в селищі Ізвоареле-Сучевей на румунській стороні.

Контракт на проект «Шепіт» між міністерством Румунії і Чернівецькою облрадою підписано 3 вересня 2021 року. Про важливість його реалізації зайве говорити. А це залежить від того, хто є виконавцем.

Мунтяни: тато Іван і син Артур

Так от, Артур Мунтян (ми ж розуміємо, що насправді Сергій Осачук) пропонує уряду Румунії терміново змінити головного партнера проекту і поміняти Чернівецьку обласну раду на кого? – на департамент регіонального розвитку Чернівецької ОВА, яким керує Валентин Дунаєвський.

Це навіть гірше, ніж поміняти два закрепи на три проноси.

В департаменті регіонального розвитку сьогодні немає жодного спеціаліста, здатного розуміти і вести взагалі якісь проекти. Тим більше складні економічні і інфраструктурні. Тим більше іноземною мовою. Там немає сьогодні до кого звернутися щодо вирішення нагальних питань для економіки області. Це просто маріонетково кишеньковий підрозділ місцевого органу виконавчої влади.

Сергій Дмитрович прекрасно знає, що з причини кадрово-інтелектуальної неспроможності департаменту Дунаєвського до виконання його завдань (задля розвитку області) вимушені підключатися структури поза стінами ОДА.

І цей проект – не виняток. Курувати і керувати будівництвом міжнародної автомагістралі через путильські гори до Румунії під прикриттям департаменту ОДА збираються віддати фактично приватній структурі – Буковинському центру реконструкції і розвитку Ярослава Кирпушка.

Для цього Артур Мунтян і «стукає» румунським партнерам на Чернівецьку обласну раду. І посилається на військовий стан, який ніби дозволяє Сергію Осачуку зосередити в своїх руках аж усі без останку управлінські і розпорядчі функції.

Але у тім то й справа, що коли зараз країна у війні несе колосальні страшні втрати уся фінансова допомога міжнародних програм повинна до копійки слугувати основній меті проектів – розбудові важливих інфраструктурних об’єктів. А не витрачати великі гроші проектів на оплату фуршетів, дорогих готелів для учасників дорогих семінарів і захмарні роялті. А якраз в цьому БЦРР має великий досвід.

На це ще можна було закривати очі у мирний час.

Чернівецька обласна рада таки спромоглася огризнутися на дії ЧОВА. І через постійну комісію з питань інвестицій, проектів регіонального розвитку та транскордонного співробітництва поінформувала обласну військову адміністрацію, що Закон «Про правовий режим воєнного стану», його ст. 9, ніяк не позбавляє органи місцевого самоврядування права і обов’язку здійснювати надані їм Конституцією повноваження.

Облрада також наголошує, що всі працівники проектної команди – в облраді і в обласній Службі автомобільних доріг – володіють достатнім досвідом для впровадження проекту.

Цього точно не можна сказати про департамент Валентина Дунаєвського, який Артур Мунтян наполегливо просить румунський уряд зробити бенефіціаром освоєння коштів ЄС.

Самий же голова облради і його заступники красиво мовчать з цієї та інших ситуацій і проблем, які треба вирішувати в інтересах Буковини. Хоча їм чи не в першу чергу не завадить перечитати ст. 9 зазначеного закону.

Світлана ІСАЧЕНКО, журналістка


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації