Мунтян влаштував "шоу", але депутати справилися зі своїм завданням, - Лілія Бортич про підсумки сесії облради

СУБ’ЄКТИВНО ПРО ВАЖЛИВЕ / 

Депутатка Чернівеьцької обласної ради від фракції Аграрної партії Лілія Бортич на своїй сторінці у Фейсбук прокоментувала підсумки минулої сесії обласної ради. Значну частину своїх вражень вона присвятила деструктивній поведінці на сесії колишнього голови обласної ради Івана Мунтяна, який, за її словами, всіляко намагався завадити злагодженій роботі депутатського корпусу. 

"Закінчилася чергова сесія Чернівецької обласної ради. Конструктивна більшість ухвалила більш 130 питань на благо громади: 118 питань порядку денного та додаткові депутатські звернення та запити, які були подані під час сесії.

Як депутат облради попереднього скликання хочу зробити аналіз нашої роботи, щоб пояснити нашим виборцям, що відбувалося в сесійній залі та відкинути деякі закиди та маніпулювання, які пролунали після сесії.

1. Сесія 30.03.31 була проведена без порушень регламенту не рідше 1 разу на квартал, після рішення колегії облради, яка прийняла таке рішення за 10 днів про проведення сесії. Попередня сесія пройшла в кінці грудня. Чому не збиралися раніше? Червона зона, велика кількість хворих депутатів, необхідність зробити аналіз всіх проектів рішень, які перешли від попередньої каденції, необхідність аудиту стану справ Чернівецької обласної ради. Під час підготовки сесії була проведена величезна робота.

2. Закіди про турборежим звучать манипулятивно. Чому? Робота депутата під час сесії це завершальний етап великого процесу підготовки до сесії. Депутати облради опрацьовують всі питання спочатку на своїх округах, потім детально в постійних комісіях, де вони мають можливість задати всі питання доповідачам, зробити зауваження та уточнення, потім на засіданнях своїх фракцій. В сесійний зал ми заходимо працювати вже розуміючи суть всіх питань та маючі узгоджені в фракціях позиції. Перед сесією було проведено погоджувальну раду з керівниками всіх фракцій де ми домовились попрацювати оперативно та конструктивно, щоб не наражати всіх колег-депутатів на небезпеку зараження короновірусом. Готовність опрацювати всі питання порядку денного за один день підтвердили більшість фракцій. Це було цілковито можливо, адже 75 питань це були питання виконання програм за 2019 рік, які не було розглянуто попереднім скликанням.

3. Що пішло не так? Екс-голова Чернівецької обласної ради пан Мунтян вирішив показати депутатам “високий клас парламентаризму” та штучно затягувати процес розгляду кожного питання по суті. Особливо, коли це стосувалося 75 питань виконання програм за 2019, які він, як голова попереднього скликання не спромігся розглянути за своєї каденції, тому що не дозволяв скликати сесії своїм заступникам поки був відсторонений від обов’язків голови в ході кримінального провадження. За весь 2020 рік було проведено всього 3 сесії, 2 з них у лютому. Навіщо це робити? Можливо доказати, як все погано в цій раді без нього, як голови? Можливо, щоб мати вплив на ОДА? Можливо робота на камеру, щоб виборець, не розуміючи що відбувається, бачив Івана Мунтяна, як самого активного депутата та "борця за справедливість"? Не мені судити. Але Іван Миколайович забув, що в залі сидять 17 депутатів попереднього скликання, які прекрасно пам’ятають його «турборежими» на посаді голови облради, коли ми не збиралися на сесію по декілька місяців, не проводилася робота постійних комісій, депутати часто бачили порядок денний сесій та комісій в день сесії, голова ігнорував підняті руки з питаннями депутатів під час сесій та не давав слово. Ми все пам’ятаємо та можемо порівняти. Під час засідання сесії до нього неодноразово зверталися колеги-депутати з проханням зупинити шоу та поважати безпеку здоров'я колег-депутатів та апарату облради, але він виявив неповагу та ігнорував наші прохання (навіть не вдягаючи захисну маску). Show must go on…

4. Що в результаті? Чи задоволена я результатами сесії? Так! Ми прийняли низку важливих питань для забезпечення діяльності області: прийнято зміни до обласного бюджету, план соцекономрозвитку, ряд програм, які забезпечать функціонування області. Були підняті гострі питання, зокрема відмова у виділенні земельних ділянок учасникам АТО Держгеокадастром, стан доріг місцевого значення, оплата роботи медпрацівників. Створено декілька робочих груп для врегулювання проблемних питань по комунальному майну та контролю за фінансовими планами обласних лікарень. Деякі питання депутати повернули на доопрацювання і це нормально тому, що ми різні та маємо різні бачення. Що головне, це те, що нас об’єднує бажання працювати на благо громад Буковини та представляти та захищати інтереси людей, які нам довірили, - підсумувала Лілія Бортич.

 

 

До речі:

31 березня завершилася 2-а сесія Чернівецької обласної ради VIII скликання. За два пленарні засідання народні обранці розглянули та ухвалили 137 рішень. «Чи не вперше в історії обласна рада ухвалила таку велику кількість питань», - так підсумував роботу депутатів на своїй сторінці у Facebook голова облради Олексій Бойко

 «137 питань. Серед них були 118 порядку денного (3 з яких знято з голосування). 75 питань були залишені у спадок новому складу ради ще з часів каденції голови попереднього складу ради. Тому, депутати нового скликання повинні були серйозно підійти до питань і розглянути і ті, що є нагальними для області, і нові. А таких за цей період було всього 43», - написав Олексій Бойко. 

«На жаль, окремі фракції не підтримали мою пропозицію щодо зміни в структурі, приведення апарату облради у відповідність до Закону (зауважу – без збільшення чисельності штату, який є найменшим серед обласних рад в країні), щоб нова рада та виконавчий апарат працювали ще ефективніше», - завершив голова обласної ради.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації