“Флагшток імені Осачука-Ковалюка”: як виглядає у Чернівцях місце, у яке "вбухали" майже 15 млн. гривень державних коштів

Місяць тому в Чернівцях на вулиці Воробкевича урочисто підняли найвищий прапор у області. Висота флагштока – 50 метрів. Тоді в ОДА розповіли, що хочуть також облаштувати оглядовий майданчик. Після завершення робіт об'єкт передадуть парку "Жовтневий". На його встановлення вже витратили понад 14 мільйонів гривень.

Кореспондентка "МБ" побачила, що там наразі відбувається.

Все розрито та розкидано

Близько п’ятої вечора. Біля флагштока гуляють мами з дітками, закохані пари, люди похилого віку. З одного боку вистелені доріжки. Чисто. Хоча поряд з доріжками земля перерита.

Та варто подивитися з боку вулиці Південно-Кільцевої, то враження швидко змінюється. Розкидані дошки та арматура. Сміття, перерита земля.

Фото МБ

Робітників немає. Є лишень сторож. Як побачив, що хтось фотографує, то одразу заховався.

Бачу двох жінок, які гуляють з дитиною. Підходжу.

– Добрий день, не бачили тут робітників? – запитую.

– Я щодня тут гуляю із онуком, але жодного робітника тут не бачила. Є один сторож, який туди-сюди ходить. Зате перед Днем Незалежності, що тут робилося. Бульдозери, робітники, журналісти бігали, знімали. Шум, гам. Губернатор із своїми заступниками щовечора був. А зараз що?

Розрили і лишили, – каже пані Катерина.

– Знаєте, скільки грошей на нього виділили? – запитую.

– Тааак, 15 мільйонів! Безсовісні! Навіщо це було?! В країні війна, страшна пандемія! Діти помирають. Ці гроші краще б вклали у лікарні. Прапор треба, але не за таку ціну. Хоча я вже сумніваюся, що вони будуть щось ще тут робити. Гроші розтратили – і на цьому крапка, – імпульсивно каже жінка.

Фото МБ

Цю розмову почули люди, які гуляли поруч.

– Та й взагалі, чому тут встановили? З одного боку кладовище, а з іншого – спальний район. Дуже гарно! На Цецино є оглядовий майданчик, чого там його не встановили, я не розумію. Про його надійність багато сумнівів теж є, – розповідає чернівчанин Олександр.

– Я живу неподалік, перед Днем Незалежності бачу таку картину: робітники просто втикають у землю зелені насадження, типу, щоби гарно було. Пізніше, коли Осачук разом із своєю делегацією поїхали, ті зелені насадження повисмикували. Я ще такого не бачив, це ж ганьба для міста. Зараз ніхто палець об палець не вдарить. А зима близько, – додає чоловік.

Фото МБ
Фото МБ

Протягом двох днів кореспондентка "МБ" зверталася по коментар у Чернівецьку ОДА: телефонувала до першого заступника голови ОДА Богдана Ковалюка, він не відповідав на дзвінки.

Зверталася й до пресслужби ОДА. Теж саме.

"Поки на місці, тих хто міг би прокоментувати, немає". Написала керівниця департаменту зв’язків із громадськістю Вікторія Гатрич.


Коментарі:
Більше новин по темі: