Чорнівка вже ніби місто, але сільські проблеми несправедливого розпаювання та передачі землі власникам залишилися

СУМНІ РЕАЛІЇ /

Свободівські кандидати в депутати 10 жовтня в суботу провели зустріч з виборцями в центрі Чорнівки, яка вже є частиною Чернівців. В Чорнівці, за словами мешканців, є складні давні проблеми з сотнями земельних пайових сертифікатів із вкрай несправедливим поділом пайової землі, яку у свій час дозволив запровадити тепер чинний сільський голова.

Саме це для більш ніж пів тисячі чорнівських селянських родин, які після розпаювання земель селянської спілки "Прогрес" мали отримати свої земельні паї в користування, є найбільш болючими ці питаннями.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав очільник буковинських свободівців, діючий заступник голови Чернівецької облради Віталій Мельничук.

На зустріч із свободівськими кандидатами в депутати прийшли представники комітету власників земельних паїв, які від часу створення з середини 90-х офіційно відстоюють права пайовиків отримати в користування колгоспну чорнівську землю.

Люди стверджують, що теперішній голова Чорнівської сільської ради Георгій Бота, який на час розпаюввння чорнівських земель також головував у селі, замість справедливого прозорого розпаювання дозволив запровадити все це по інакшому...

Щодо цього відповідну колективну заяву на моє, як депутата Чернівецької обласної ради ім'я на початку наступного тижня чорнівчани мають передати. Буду з відповідним депутатським зверненням ініціювати перед правоохоронними структурами повторний розгляд цього питання та переводити вирішення цього питання у публічну площину.

Піщаний кар'єр - чи не найбільший в області офіційно не функціонує, а за словами чорнівчан сотнями машин якісний будівельний пісок вивозиться в усі напрямки, даючи "сірим схемщикам" отримувати незаконне збагачення. Чорнівська громада від такого стану речей нічого не отримує. Впорядкування роботи Чорнівського піщаного карєру - також важлива справа, яку тепер необхідно вирішувати вже на рівні Чернівецької міської ради.

Також важливим питанням для Чорнівки є відновллення якісного покриття дороги від Садгори до Чорнівки, капітальний ремонт якої не робився останні тридцять років. Середньовагові та великогабаритні вантажні машини, тисячами тон вивозять в різні напрямки чорнівський пісок. Сміттєвози та приватні власники масово десятками тисяч кубів завозять на Чорнівське сміттєзвалище сміття з усіх Чернівців та навколишніх сіл, а на обслуговуваня дороги десятки років ніхто не виділяв кошти... Цю проблему комплексно зараз має вирішувати вже місто Чернівці, адже Чорнівка стає містом.

Важливо також для мешканців Чорнівки щоб міськшеп вже в жовтні взяв на обслуговування внутрішню дорогу Чорнівки, адже вона, за словами мешканців напередодні зими потребує лише ямкового ремонту.

Важливо для чорнівчан також підтримка в потребі побудови нової школи, адже основна будівля де навчаються діти побудована ще у 19 сторіччі і через неналежний стан покрівлі уже більше десяти років потребує капітального ремонту, адже жодним чином не може задовільняти вимогам навчального процесу. Для потреб побудови школи і спортивної інфраструктури в центрі села є виділена належна ділянка для цього. Саме тому в планах новообрвної Чернівецької міської ради буде потреба побудови нової школи в Чорнівці.

Піднімали мешканці також важливе питання наповнення бюджету громади, при якому отримані кошти мали би систематично вкладатись у відновлення та створення інфраструктури Чорнівки, а за словами чорнівчан за останні десятки років, якщо щось і робилося то лише по громадській ініціативі та за кошти підприємців села та місцевих мешканців.

Спілкування свободівських кандидатів в депутати з місцевими мешканцями в Чорнівці було відвертим і живим, та люди вдячні свому кандидату в депутати до Чернівецької міської ради Лесі Антонюк, яка під 04 номером балотується по цьому 4 виборчому округу від Свободи за оргпнізовану в центрі Чорнівки зустріч. Свободівські кандидати в депутати після того, як озвучать та поставлять в процес публічного обговорення.


Коментарі:
Більше новин по темі: