Чернівецька облрада приєдналась до Єврорегіону «Карпати-Україна», а громади чотирьох областей позмагаються за 10 млн гривень

ПРИЄДНУЙТЕСЯ! / 

Чернівецька облрада приєдналась до Єврорегіону «Карпати-Україна». Це асоціація органів місцевого самоврядування чотирьох областей – Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. 

Єврорегіон «Карпати-Україна» існує з 2007 року, але в березні цього року організацію оновили, провівши загальні збори. На цих зборах була присутня і делегація з Чернівецької області, а представники обласної ради виявили бажання також доєднатись до асоціації. І вже 31 березня на другій сесії Чернівецької обласної ради VIII скликання було прийнято рішення про вступ даного органу місцевого самоврядування до асоціації. 

 «Це важливо, оскільки це об’єднання чотирьох карпатських областей. Це адвокасі, своєрідні лобісти в хорошому сенсі слова інтересів карпатських регіонів перед центральною владою», - прокоментував подію порталові БукІнфо депутат Чернівецької обласної ради, керівник Агенції регіонального розвитку Чернівецької області Олексій Грушко.

За його словами, в області вже є досвід впровадження цікавих проектів від Єврорегіону «Карпати-Україна». Наприклад, минулого року було реалізовано 11 мікрогрантів у громадах області, які адміністрували Агенція регіонального розвитку і профільний Департамент Чернівецької ОДА. 

«Зараз працюємо над проектом, щоб залучити фінансування для реставрації і підтримки старих дерев’яних церков, яких в нашій області близько 50. Є споруди XVII-XVIII сторіч. Тож приєднання обласної ради до асоціації є ще одним інструментом у розвитку нашого краю, який будемо активно використовувати», - зазначив Олексій Грушко.

Днями вже оголосили новий конкурс «Карпатська мережа регіонального розвитку». У 2021 році за кошти державного бюджету планується профінансувати щонайменше 40 проєктів-переможців у 4 карпатських областях, загальним розміром гранту 10 млн гривень. Фінансування проєктів надає Міністерство розвитку громад та територій.

Заявниками Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад-2021 можуть бути громадські організації, Агенції регіонального розвитку, благодійні організації та комунальні підприємства, у партнерстві з органами місцевого самоврядування. 


Коментарі:
Більше новин по темі: