Чернівецька обласна рада може стати другою самоврядною інституцією, яка висловить недовіру Сергію Осачуку

До цього йде, бо невдоволення його кулуарним управлінням областю, реалізацією "шкурних" тем та схем зростає і у правому крилі будинку з левами.

Скандал з недовірою та звинуваченнями Чернівецької районної ради вже дістався Києва. Причому, не лише партійними каналами, на нього звернула увагу навіть київська преса. Центральні сайти залюбки передруковують статтю з "Голосу України" про недовіру голові Чернівецької ОДА та її причини.

Про це, попри бюджетну напругу, починають говорити у сесійній залі Верховної Ради, причому, не лише чернівецькі депутати, і не лише "Слуги народу". Ситуацією, яка склалася у Чернівцях, вже зацікавився голова фракції слуг Давид Арахамія, все більше запитань виникає і у Офісу президента.

Незрозуміло чому, але, можливо, через особисті симпатії до когось у "Слузі народу", автор не вказав, що серед тих депутатів Чернівецької районної ради, які проголосували за недовіру губернатору, були і "Слуги народу". Таких п'ятеро з 34-х депутатів, яких така робота губернатора не влаштовує. Це серйозні люди, що користуються повагою в області. В обласній раді таких невдоволених може бути більше.

Також він не подав інформацію, що навіть відсутній на сесії депутат Юрій Левчик офіційно звернувся до керівництва з вимогою додати його голос до тих, хто проголосував за звернення до Чернівецької обласної ради з проханням висловити недовіру.

Як і не повідомив про позицію та заяву голови обласної організації партії "Слуга народу" Олени Лис, яка звернулася до депутатів-однопартійців, котрі висловили недовіру голові ОДА, з категоричною вимогою відкликати голоси під текстом заяви. Жорстко заявивши, що подібні "політично вмотивовані" рішення виходять за межі повноважень депутатів райради. І що епогеєм її "демократичних" заяв стала погроза відкликати депутатів невдоволених кричущою безгосподарністю з боку обласної влади.

Можливо, через такий авторитаризм кадровий переворот в обласній організації "Слуги народу" та зміщення колишнього голови обласного осередку Віталія Другановського на народну депутатку Олену Лис, значним числом місцевих слуг сприйнятий не був. І вони й далі підтримують Другановського і вважають його своїм лідером. Навіть попри те, що і йому обласне керівництво "Слуг народу" погрожує застосуванням імперативного мандату. Тож ситуація і в обласному осередку слуг неоднозначна і неспокійна.

Але це деталі. Що ж стосується публікацій у київській пресі, то потрібно було б додати й інший фактаж, крім того, який озвучив голова Чернівецької райради Руслан Домніцак.

Наприклад, виступ на обласній раді шанованого сторожинецького голови ОТГ Миколи Карлійчука, де він вже вкотре вимагає від губернатора та його заступника Богдана Ковалюка припинити фінансові маніпуляції та розрахуватися з людьми. У першу чергу з підрядником, який будував школу у Кам'янці.

А це, до речі, депутат від "Слуги народу" Василь Бічер. Будівельник, котрий звів сотні шкіл та інших об'єктів соціальної сфери. А з ним досі не розрахувалися за роботу, хоча він, щоби здати дітям школу вчасно, заліз у банківські кредити і заборгував зарплату своїм працівникам.

Таких маніпуляцій влади нема у жодній іншій області України. У жодній новозведеній школі "Великого будівництва" на комісію не падають стіни, як у буковинській Веренчанці. Причому, одразу три.

А варто було б ще підняти питання про 10 мільйонів гривень, які на вимогу губернатора були виділені облрадою на ремонт університетської церкви. І які точно не будуть освоєні до Нового року, а швидше за все, будуть "відмиті".

Як і питання про інші 10 мільйонів виділені на реконструкцію Дитячого центру на вулиці Винниченка, 19. Бо на об'єкті затишшя, і ці гроші теж зависли у повітрі до Нового року. Такий ритм все більше нагадує корупційну схему.

А ще, думаю, керівництву ОП цікаво було б почитати і про те, як Чернівецька облдержадміністрація правдами і не правдами перехопила кошти виділені на спорудження злітної смуги Чернівецького аеропорту у міської ради, в юрисдикції якої аеропорт наразі перебуває. Щоб запитали в Осачука і його "бухгалтера" Ковалюка, де наразі бовтаються 16 мільйонів гривень із виділених 100?

Бо на таке запитання від депутатів обласної ради відповіді поки що не придумали, як і не знайшли пояснення щодо будівництва флагштоку під прапор на вулиці Воробкевича, на який, крім 4,5 мільйона гривень від уряду, ще 6 мільйонів виділила обласна рада. Бо зараз авторитетні будівельники стверджують, що конструкція з інженерного погляду недолуга і створює небезпеку для людей, які її відвідують, а її вартість дешевша за задекларовану. Тут теж виникає запитання про різницю і "навар".

Тому обласні депутати вже створюють робочі групи для перевірки усіх профінансованих об'єктів, де роботи та освоєння коштів швидше імітуються, ніж проводяться.

Така група створена і стосовно туристичного центру "Перлина гір", що був базою спортивних орієнтувальників, а тепер став сиротою, з якою не знають що робити. І це лише маленький і поверховий перелік негараздів та критичних запитань до голови ОДА.

Тому точка кипіння настала не лише у баняку Чернівецької районної ради, а й в казані обласної ради. І там назріває великий кіпіш, який може зірвати покришку. А за нею полетять і Осачук, і Ковалюк, залишивши по собі категоричні запитання від людей та компетентних органів.

Їхні київські очільники, схоже, вже всерйоз розуміють необхідність ротації у Чернівецькій області та заміни губернатора, якого пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем та його емісаром в області - Василем Проданом, і аж ніяк не президентом Володимиром Зеленським.

Командне перетікання екс-секретаря міськради і нинішнього голови ОДА у бік "УДАРу" Кличка - ще одне яскраве тому свідчення. І сепаратними перемовинами під прикриттям у "ворожому" ресторані Продану з Осачуком ситуації вже не врятувати.

А поки що почекаємо на вердикт обласної ради, де засідають принципові та досвідчені люди, яким дуже не подобається, коли їх намагаються пошити у дурні.

Фото Чернівецької обласної ради

Влад СКИПАЛЬСЬКИЙ, спеціально для БукІнфо

(с)


Коментарі:
Більше новин по темі: