Буковина залишилася без "Бальнеологічного санаторію "Брусниця"?

МУСИМО ВРЯТУВАТИ

Принаймні, Постанова Верховного суду України від 09 вересня 2021 року, як результат тривалих намагань Державної служби геології та надр України щодо припинення Чернівецьким обласним КП "Бальнеологічний санаторій "Брусниця" права на користування надрами, це стверджує. Але чи згідні з таким рішенням на Буковині?

Та про все за порядком. 09 вересня 2021 року Верховний суд виніс таку постанову: "Касаційну скаргу Державної служби геології та надр України задовольнити. Рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 25.04.2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 25.07.2019 року скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити. Припинити право користування надрами шляхом анулювання дії спеціального дозволу на користування надрами № 4938 від 05.03.2009 року, наданого Чернівецькому обласному комунальному підприємству "Бальнеологічний санаторій "Брусниця"".

А це означає, що скандально відомий, перспективний і дуже необхідний для оздоровлення трудящих санаторій, наразі залишився без права на лікувальну діяльність. А також на користування унікальними буковинськими водами у Брусниці, які не поступаються водам кращих здравниць світу та навіть перевищують їх за якістю і вмістом корисних мінералів, солей, сірки, заліза, лугів та інших компонентів.

Всі ми тепер бачимо, якою потужною може бути дія реклами, навіть негативної. Бо, схоже, санаторієм у Державній службі геології всерйоз зацікавилися саме після того, як колишній голова Чернівецької облради Іван Мунтян виставив його на «торги», за даними НАБУ, за 400 тисяч доларів США.

Інформація про ДБР у його кабінеті, обшуки і нечувану на Буковині досі суму, оголошену як винагорода за надання приватному підприємцю у користування санаторію "Брусниця", швидко розлетілася українськими ЗМІ. І хтось, можливо, у Києві сів, і подумав: а ми що маємо спокійно спостерігати за тим, як біля наших підвідомчих надр такі гроші повз нас крутяться? І пішли папірці інстанціями.

Тим більше, що за минулої обласної ради та головуванні Івана Мунтяна, санаторій "Брусниця" перебував у повній стагнації. До якої, вірогідно, був доведений попередниками зумисне. І доклав рук до цього чималий перелік владних осіб у області та Кіцманському районі, які теж хотіли покористати зі здравниці.

До честі нинішнього голови обласної ради Олексія Бойка, "Бальнеологічний санаторій "Брусниця" одразу ж потрапив у перелік об'єктів обласної власності, де був проведений аудит. Більше того, навіть незважаючи на загальну скруту і повний завал справ у обласному господарстві, порадившись з колективом, він розробив алгоритм поступового виведення санаторію з кризи.

І санаторій знову запустили. Нехай поволі, але здравниця почала приймати пацієнтів, які поінформовані про користь брусницької води. Для деяких вона є єдиним ліком та порятунком.

Отримав надію на пожвавлення роботи та одержання зарплат і персонал, який частково вдалося зберегти. Бо обласна рада одразу почала вишукувати джерела фінансової підтримки установи, котра за доброго господаря може нести золоті яйця.

Діяльність санаторію Олексієм Бойком було відновлено з 1 липня 2021 року. За короткий термін, завдячуючи низці управлінських кроків, без залучення коштів обласного бюджету, було проведено благоустрій території, покращено матеріально-технічну базу. Це одразу вплинуло на кількісний показник відвідувачів санаторію і дозволило розширити штат працюючих до 16 осіб. І увага! За кілька місяців чистий дохід "Брусниці" склав 348,8 тисяч гривень.

За кілька місяців чистий дохід "Брусниці" склав 348,8 тисяч гривень.

Також Чернівецької обласною радою було погашено суму заборгованості, яка накопичилася з червня 2020 року по березень 2021 року, у сумі 562 тисячі гривень.

Це вселило надію не тільки колективу брусницького санаторію та депутатам обласної ради досі налаштованим скептично, а й усім буковинцям, які роками полюбляли відпочивати у цій здравниці. Подальшими кроками мали стати матеріально-технічний розвиток закладу та розширення спектру медичних послуг, збільшення контингенту відпочиваючих. Такі кроки голови дістали потужну підтримку серед депутатів обласної ради. Підтримала таку позицію і медична спільнота області, яка рекомендувала санаторій для оздоровлення своїх пацієнтів.

Але Верховний суд від 9 вересня своєю постановою про припинення права користування надрами через анулювання спеціального дозволу на це фактично перекреслив ці надії та наміри.

Голова обласної ради Олексій Бойко

Бездіяльність попереднього керівництва Чернівецької обласної ради наздогнала бумерангом вже нового очільника.

Проголошений ним курс на реорганізацію закладу, виведення його на стабільні високі показники рентабельності, передачу об'єкту у власність Брусницькій територіальній громаді було зірвано.

Проте здаватися Олексій Бойко не збирається. "Зараз нами активно проводяться наради та консультації депутатського корпусу, структурних підрозділів апарату Чернівецької обласної ради із залученням правоохоронних органів та юридичних фірм по якнайшвидшому пошуку оптимального виходу із ситуації на користь інтересів Чернівецької області. А напрацьовані проекти рішень вже найближчим часом стануть предметом розгляду постійними комісіями обласної ради та важливою темою для обговорення на сесії обласної ради", - заявив днями чернівецький обласний голова.

Така позиція варта поваги, але сама обласна рада може не справитися з такими жорсткими викликами, тому потрібна публічна підтримка журналістів, правників, усіх мешканців області. Лише всі разом ми зможемо відстояти обласну здравницю, яка ще буде корисною для оздоровлення не одного покоління краян.

Максим ДАНИЛЮК, БукІнфо (с)

Фото МБ, санаторію "Брусниця" та з архіву БукІнфо


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації