12-річну дівчинку, яку окупанти вкрали з Маріуполя, повернули рідним: дідусь просив допомоги у Чернівцях

12-річну дівчинку, яку окупанти вкрали з Маріуполя, повернули рідним: дідусь просив допомоги у Чернівцях

Про це повідомляє Офіс Омбудсмана України, пише molbuk.ua.

Ще у березні родичі Кіри Обединської – дідусь та бабуся, які виїхали з Маріуполя до Чернівців, дізналися про викрадення онучки. Олександр Обединський звернувся по допомогу до Чернівецької ОВА, міжнародних організацій, волонтерів до влади та міжнародних організацій з проханням допомогти повернути їм онучку.

"Двох дітей, яких було примусово вивезено з Маріуполя, повернули їхнім родичам. Батько 12-річної Кіри Обединської, Євген Обединський, неодноразовий чемпіон України з водного поло, загинув у м. Маріуполі. Дідусь дитини хотів повернути дитину і встановити над нею опіку", - йдеться у повідомленні.

Також до Уповноваженого зверталась бабуся 9-річного Іллі Матвієнка, мати якого загинула під час бомбардування м. Маріуполя. Бабуся залишилась єдиним родичем дитини і хотіла встановити опіку над онуком.

За ініціативи Уповноваженого 15.04.2022 Урядом врегулювано питання встановлення над дітьми, які втратили батьків на тимчасово окупованій території або за межами України, опіки/піклування особою, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах (у тому числі хрещеними батьками).

Після всього, що довелось пережити, діти нарешті змогли повернутись у рідні родини.

Раніше повідомлялося, що Олександра Обединського та його дружини хочуть повернути свою 12-річну онучку Кіру, яку вони з нетерпінням чекають у Чернівцях. Поранена Кіра перебувала у лікарні в Донецькій області — на окупованій території.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації