У Іспасі на Вижниччині у дитсадку отруїлося 26 дітей і двоє дорослих. Установу закрили

Попередньо, до медиків по допомогу звернулися 28 осіб. Серед потерпілих – 26 дітей. Зі слів лікарів, у більшості з них легкий перебіг захворювання.

Сьогодні, 3 червня, до Вижницького районного відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в селі Іспас до сімейного лікаря звернулися троє дітей віком від 3 до 6 років зі скаргами на погіршення стану здоров’я, яке може свідчити про харчове отруєння. Усі вони є вихованцями місцевого закладу дошкільної освіти.

Під час перевірки вказаного закладу члени спеціальної комісії також з’ясували, що до сімейних лікарів з аналогічними симптомами загалом звернулися 28 осіб – 2 дорослих і 26 дітей. Медики їх оглянули та, зважаючи на легкий перебіг захворювання, відпустили додому. Наразі всі вони перебувають під наглядом сімейних лікарів.

Співробітники Вижницького районного відділу поліції внесли відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками частини 1 статті 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України та з’ясовують всі обставини, - повідомили БукІнфо у відділі комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

У дитсадку села Іспас на Буковині запевняють, що дітей, які скаржилися на самопочуття, було 12, а не 26, і лише одна доросла особа, - вихователька.

Про це у коментарі molbuk.ua розповіла завідувачка Іспаського дитсадка Валентина Гакман.

"На вчорашній день, 2 червня, двоє дітей мали температуру 37 градусів. Частково до 2-3 годин ця температура трималася. На вечір всі діти вже почувалися добре, без температури, жодних симптомів. На сьогодні станом на 9.00 ранку, - бо я обдзвонювала всіх батьків цих 12-ти дітей, – нічого страшного немає, вони почуваються добре, просто такий був перебіг", - розповіла керівниця.

Наразі ведеться слідство. А дитсадок призупинив роботу, щоби з’ясувати обставини.

Щодо 2 недужих дорослих – це неправильна інформація, зауважує директорка.

"Скаржилася лише одна вихователька. Вона також себе вчора, 2 червня, відчула погано, зателефонувала мені. Не вийшла на роботу, її підмінили. До обіду вона почувалася трохи гірше – двічі у неї була рвота. Тепер температури немає, просто в’ялість. Друга вихователька не хворіла. Вона була на роботі, у нормальному стані, просто телефонувала в амбулаторію. Напевне, неправильно спрацювала наша місцева амбулаторія разом із Вижницьким лабораторним центром Вихователька просто телефонувала до амбулаторії і запитувала, що приймати, якщо такі симптоми. І її записали, що вона телефонувала з цієї причини. Вона не хвора. Наразі вона також вийшла на роботу і жодних симптомів у неї не проявлялося", - каже Валентина Гакман.

Завідувачка не впевнена, що це харчове отруєння.

"Я не можу заперечити, що це отруєння, але чомусь мені здається, що це не харчове отруєння, а якесь інфекційне захворювання. І виникає думка, що цю інфекцію хтось заніс. Бо раніше нічого такого не траплялося. Але вже почекаємо, що покажуть результати аналізів", - додала Валентина Гакман.


Коментарі:
Більше новин по темі: