Тільки без паніки: небо над Україною було і залишається відкритим — Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури України заявило, що небо над Україною залишається відкритим. Зараз працюють над тим, щоб попередити ризики для авіаперевізників.

«Інформація про закриття повітряного простору України не відповідає дійсності. Закриття авіапростору є суверенним правом України, відповідне рішення не приймалося», — наголошується в заяві Міністерства, оприлюдненій після робочої наради щодо ситуації на ринку авіаперевезень, що пройшла у неділю, 13 лютого, пише НВ.

Як повідомляється, нарада пройшла за участі керівництва Офісу Президента України, Державної авіаційної служби України, ДП Украерорух, ДП МА Бориспіль та українських авіакомпаній.

«За результатами наради було напрацьовано рішення для запобігання подальшому загостренню ситуації. Більшість авіакомпаній продовжують операційну діяльність без жодних обмежень», — повідомили в Міністерстві.

У відомстві зазначили, що у деяких перевізників виникають складнощі пов’язані із коливаннями на ринках страхування.

«Зі свого боку держава готова підтримати авіаперевізників і планує надати додаткові фінансові гарантії для підтримки авіаринку», — зазначили в Мінінфраструктури.

Наразі проводяться консультації з міжнародними партнерами та готуються відповідні рішення уряду.

«Ринки страхових послуг, так само як і ринки капіталу, є вразливими до інформаційного поля. Очікуємо, що вже найближчим часом ситуація стабілізується. Для цього Уряд, Офіс Президента та наші міжнародні партнери напрацьовують спільні рішення. У разі потреби, держава забезпечить повернення усіх громадян України з-за кордону» — прокоментував ситуацію Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Раніше нардеп від ЄС Олексій Гончаренко повідомив, що швидше за все, з 16:00 понеділка, 14 лютого, повітряний рух в Україні буде призупинено. Як пояснив Гончаренко, це пов’язано з тим, що одна з найбільших страхових британських компаній відзавтра з 14:00 за Лондоном (16:00 за Києвом) припиняє страховку цивільних літаків, що знаходяться у повітряному просторі України.

Після цього в Міністерстві інфраструктури зібралися, щоб обговорити ситуацію зі скасуванням авіарейсів в українські міста.

У неділю, 13 лютого, рейс української авіакомпанії SkyUp з острова Мадейра до Києва здійснив посадку в Кишиневі через ситуацію в Україні. Лізингодавець авіакомпанії SkyUp — резидент Ірландії - повідомив авіакомпанії про негайну заборону на вліт літака UR-SQO у повітряний простір України.

12 лютого нідерландська авіакомпанія KLM зупинила польоти до України.

На тлі загрози російського вторгнення вже 39 країн світу закликали своїх громадян покинути Україну та скасувати свої подорожі до країни. Ряд країн також оголосив про скорочення своїх диппредставництв в Україні, перенесення їх в західні міста країни чи евакуацію частини персоналу або сімей дипломатів.

Західні ЗМІ та іноземні розвідки повідомляють про високий ризик подальшого російського вторгнення в Україну на тлі того, як Росія з кінця жовтня 2021 року стягнула понад 130-тисячну армію до українських кордонів.

Водночас у російському керівництві заперечують інформацію про підготовку вторгнення, заявляючи про можливі провокації з боку України та нібито плани Києва повернути окуповані території військовим шляхом.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації