Діло - труба? Чернівчани скаржаться владі на отруйні викиди ПАТ «Чернівецький цегельний завод № 3»

ЛИСТ ДО РЕДАКЦІЇ

Звертаємося до Вас з проханням про допомогу у боротьбі зі свавіллям керівництва «ПАТ «Чернівецький цегельний завод № 3».

Упродовж тривалого періоду жителі вулиць Герцена, Кармелюка, Миру, Буковинської, Чернігівської, Залозецького, Руданського, Ясської, Липковської, Винниченка, Залізняка, Єреванської, Білоцерківської, Салтикова-Щедріна, Чехова, Білоусова, Чорноморської та інших потерпають від діяльності ПАТ «Чернівецький цегельний завод № 3».

Завод систематично здійснює викиди у повітря шкідливих речовин, які створюють їдкий нестерпний запах у цілому мікрорайоні, де розташовані міська та обласна лікарні, дитячі садки (№ 3, 22), школи (№ 3, 30), Центральний парк відпочинку ім. Т. Шевченка, стадіон футбольного клубу «Буковина», проживає велика кількість дітей, молодих сімей, пенсіонерів.

Насиченість цього запаху, точніше смороду, та рівень викидів такий, що звичайне провітрювання квартири у час роботи підприємства є неможливим, білизна, яку вивішують для сушіння пропитується миттєво викидами, а на рослинах поруч із будинками утворюється хімічний осад.

Дану інформацію може підтвердити кожен мешканець названих вулиць.

Згідно із офіційними даними ПАТ «Чернівецький цегельний завод № 3» є одним із найбільших забруднювачів повітря в Чернівецькій області (2 місце в Чернівцях та 3 місце в області) – тільки за 2019 рік підприємство викинуло в атмосферу 36 тонн азотистих сполук, 17 тонн діоксиду та інших сполук сірки, 83 тонни оксиду вуглецю

Залишаєтся тільки здогадуватися, який реальний рівень та склад викидів, оскільки офіційні дані надані самим ж підприємством.

При тому перші житлові будинки знаходяться на відстані 300 метрів від джерел викидів … всі ці тони хімічних випарів осідають на легенях людей.

Проведені контролюючими органами забори повітря, перевищення норм не виявляють, оскільки їх проводять (узгоджено) в час, коли підприємство або не працює взагалі або на мінімальній потужності. Про майбутні заміри керівництво підприємства завжди поінформоване, а тому їх результати не показують проблеми.

Натомість реальний рівень викидів ми безпосередньо відчуваємо кожного дня.

Бажаючи зекономити керівництво заводу не використовує фільтрувальне обладнання, не проводить його вчасну заміну, а випускає викиди напряму з печей без жодної очистки, що добре видно проїжаючи вулицю Кармелюка.

Особливо нестерпний сморід у неробочі, святкові дні, нічний час, а також в умовах підвищеної вологості (туманів) – тоді його не зупиняють навіть зачинені вікна в квартирі (!). І це в умовах поширення КОВІД – 19.

Мешканці вказаних вулиць в різний час зібрали понад 500 підписів під десятками звернень до Чернівецької міської ради як власника землі, на якій в порушення всіх норм та Генерального плану міста здійснює діяльність завод, Держекоінспекції та Держпродспоживслужби – результату жодного, формальні відписки, що все в межах норми – тільки цю норму не бачать наші діти, які в 2,5 рази частіше хворіють на респіраторні захворювання, астму, алергії, ніж діти в інших районах (про що добре знають місцеві поліклініки). Складається стійке враження, що в місті та області державної влади немає.

Просимо не дати замовчати знищення здоров'я людей в угоду меркантильним інтересам керівництва Заводу.

Додаємо останнє звернення до міської ради. Також звернення направлені до Чернівецької обласної та районної рад, Чернівецької ОДА, Міністерству охорони довкілля та охорони здоров'я, Народним депутатам України від Чернівецької області.

Жителі вулиць: Герцена, Кармелюка, Миру, Буковинської, Чернігівської, Залозецького, Руданського, Ясської, Липковської, Винниченка, Залізняка, Єреванської, Білоцерківської, Салтикова-Щедріна, Чехова, Білоусова, Чорноморської (м. Чернівці)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації