У Чернівцях відкрилася виставка гобеленів та текстильного колажу відомої української художниці та дизайнера Ольга Маріно

МИСТЕЦТВО / 18 травня, по всьому світі відзначали музейних працівників та їхню нелегку та кропітку працю, адже саме цей день у 70-х роках минулого століття було проголошено Всесвітнім Днем Музею. Більше ніж святково зустрів своє професійне свято колектив Чернівецького художнього музею. У святині буковинського мистецтва відбулося відкриття виставки гобеленів та текстильного колажу. Автором цих робіт є Ольга Маріно – відома українська художниця та дизайнер, Заслужений діяч мистецтв України, заступник Голови Спілки дизайнерів України, член Національної Спілки художників України.

Ця виставка є першою акцією Чернівецької обласної організації Спілки дизайнерів України, яку очолює Світлана Шевченко і яка вперше була створена в Чернівцях у лютому 2010 року.

Зауважимо, що в нашому місті виставки таких високохудожніх робіт якщо і не рідкість, то, в будь-якому випадку, презентуються зовсім нечасто. Надзвичайно високий рівень представленої експозиції відмітили на відкритті фахівці та люди, небайдужі до мистецтва. Як було зазначено, твори мистецтва і дизайну Ольги Маріно – «це високий рівень професіоналізму, витонченого відчуття Світу та Часу через дбайливе відношення до української та світової текстильної культури. ЇЇ твори несуть гармонію, комфорт і слугують справжньою прикрасою для будь-якої оселі чи закладу».

Приведу слова Ольги Дащенко, науковця ЧНУ, яка розвила це твердження: «Ці роботи настільки витончені та досконалі, що мова йде не тільки про те, що вони здатні прикрасити будь-який інтерьєр, а, скоріше, слід говорити про їхнє самостійне існування, таку собі внутрішню самодостатність».

За думкою фахівців, Ольга Маріно - один з лідерів художнього текстильного простору України і має у своєму, так би мовити, списку заслуг, 12-ть персональних виставок. Ії роботи узнавані і знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Польщі, Німеччини, Австрії, Канади, Угорщини, Франції та країн Африканського континенту.

Тепер Ольга «відмітилася» персональною виставкою і в серці буковинського краю. Всього на виставці презентовано 17 робіт авторки, з яких є і окремі полотна, і серії робіт. Кожен експонат виставки заслуговує на те, щоби бути побаченим, тож чекаємо вас у виставковому залі художнього музею і повідомляємо, що експозиція Ольги Маріно, що носить назву «Червона Рута», функціонуватиме там до 6 червня.

Проекти та виставки за участю Ольги Маріно:

1998 р.
- виставка сучасного гобелену Украіни «Арт-календар 99» (Відень, Австрія, фармакологічна фірма «Берінгер-Інгельхайм випускає календар з її роботами накладом 25000 примірників і присвячує його українському мистецтву).
2000 р. - проект по відродженню гуцульського ліжника (с.Яворів, Івано-Франківської обл.)
2003 р. - арт-проект «200 імен. Декоративне мистецтво України кінця ХХ століття»
2004 р. - арт-проект, присвячений 50-річчю входження України в ЮНЕСКО (Париж, Франція).
- виставка українського мистецтва «Розмаїття кольорів» в рамках культурних заходів Олімпійських Ігoр в м. Афіни (Греція).
- Перша Всеукраїнська триєналє текстилю (галерея НСХУ, м .Київ, диплом «За кращий гобелен» і Сертифікат на участь у виставці сучасного мистецтва в 2005 р., Чикаго (США).
2005 р. - учасник арт-проекту та автор експозиції українського мистецтва «Барвиста Україна» до Дня Незалежності України (м.Київ, Центральний павільйон Національного комплексу «Експоцентр України», подяка від Державного управління по справам).
2006 р. - учасник 6-ї міжнародної виставки художнього текстилю «СКІФІЯ-6 » (срібна медаль за кращий твір )
2007 р. - учасник престижної ХІІ Міжнародної триєналє текстилю (м. Лодзь, Польща, Музей сучасного текстилю, видано каталог).
2007 р. - за великі досягнення та вагомий внесок у розвиток дизайнерської культури та мистецтва України, отримала професійну премію у номінації «Нова естетика українського гобелену ХХІ століття» на Українському Національному Олімпі.
2008 р. - учасник заходів - пам’яті Голодомору в Україні (м .Київ, Центр мистецтв «Українській дім»)
2009 р. – україно-японська виставка міні - текстилю (м. Херсон, Історичний музей)
2010 р. – учасник виставки «Великий скульптурний Салон» (м. Київ, Центр мистецтв «Українській дім»

член Експертної Ради з професійної премії «Український Національний Олімп»

Має публікації в спеціалізованих виданнях: «Міжнародний туризм», «Welcome to Ukraine», «Салон», «Domus design», «А.С.С. Ватерпас», «Публичные люди», «Архитектура та престиж», «Дом и интерьер», «Академия», «Архідея», «Salon», книга-збірник «Київський літопис», книга-альбом «Архітектура та будівництво України ХХІ століття», альбом по дизайну «Дизель», альбом «200 імен. Декоративне мистецтво України кінця XX століття».


Альберт КОМАРІ,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею


Для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації