Статус кандидата ЄС для України: Європарламент ухвалив резолюцію! Ми чекали цього 30 років - Зеленський

Сьогодні, 23 червня, Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Євросоюзу. Про це повідомив депутат Європарламенту Володимир Більчик в Twitter.

Резолюцію підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, ще 14 – утрималися, інформує Главком.

«Європарламент переважною більшістю голосів приймає резолюцію про кандидатський статус України, Молдови та Грузії: підсумки голосування говорять самі за себе. Чіткий сигнал підтримки статусу кандидата для України і Молдови напередодні сьогоднішнього засідання ЄС», – написав він.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС «невідкладно». Те ж саме рекомендується для Грузії, «коли її уряд виконає» пріоритети, зазначені Європейською комісією.

Нагадаємо, глава албанського уряду Еді Рама жорстко розкритикував держави Європейського Союзу за неспроможність вирішити проблему з болгарським вето на початок переговорів про вступ з Північною Македонією. Він також застеріг українців від надмірного оптимізму після надання Україні кандидатського статусу на вступ до ЄС.

Саміт ЄС погодив статус кандидатів у союз для України та Молдови.

Новину підтвердив президент Європейської Ради Шарль Мішель.

ОНОВЛЕНО

Зеленський привітав рішення лідерів Євросоюзу

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення лідерів Європейського Союзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Про це він написав у Twitter.

Глава держави назвав це рішення історичним та унікальним моментом у відносинах України та ЄС.Зеленський висловив вдячність президенту Європейської Ради Шарлю Мішелю та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн і лідерам держав Євросоюзу за підтримку.

«Майбутнє України – в ЄС», – заявив президент.

ОНОВЛЕНО

"Український народ є частиною європейської сім'ї народів" - спільна заява Берреля й Кулеби

"Україна переможе. Європа переможе", - написав у твіттері очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"Сьогодні розпочинається довгий шлях, який ми долатимемо разом. Народ України належить до європейської родини. А майбутнє України – у ЄС. Ми разом стоїмо на захисті миру", - йдеться у повідомленні.

Там також міститься відео спільної заяви із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

В ньому йдеться про те, що історичне рішення про надання Україні кандидатства на членство у ЄС було ухвалене "на тлі війни у Європі".

Але воно "надсилає потужний сигнал": "український народ є частиною європейської сім'ї народів, майбутнє України - в Європейському Союзі".


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації