Справа про катастрофу MH17: прокуратура Нідерландів вимагає довічного ув’язнення для чотирьох фігурантів

Сторона звинувачення вимагає засудити чотирьох фігурантів справи про катастрофу літака MH17 до довічного ув’язнення. Про це оголосив представник прокуратури Нідерландів у ході оголошення обвинувального висновку у справі MH17. Йдеться про Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського, Олега Пулатова та Леоніда Харченка.

Також прокуратура запросила ордер на їхній арешт.

«Дії обвинувачених не лише позбавили життя 298 людей, вони залишили глибокі шрами в душах живих — родичів загиблих й жителів населених пунктів, поблизу яких сталася катастрофа МН17», — сказав представник прокуратури Нідерландів.

За його словами, «ніяке покарання для обвинувачених не буде справедливим».

У понеділок, 20 грудня, на суді в Нідерландах прокуратура почала зачитувати обвинувальний акт у справі МН17.

Інфографіка ВВС

Прокурори сьогодні зазначили, що четверо обвинувачених, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР», винні у смерті 298 людей.

«Гіркін, Дубинський, Пулатов та Харченко безпосередньо несли відповідальність за «Бук». Їхні дії призвели до катастрофи літака та загибелі 298 людей. Вони самі не натискали кнопки, але вони просили, отримали і застосували «Бук» у своїх військових цілях, в результаті чого було збито MH17. Обвинувачені мали на меті збити український військовий літак, але це не змінює суті звинувачень і доказів. Нідерландське законодавство забороняє збиття будь-якого літака. Таким чином четверо обвинувачених винні у вбивстві. Вони використали «Бук» як зброю, переслідуючи свої військові цілі. Вони винні незалежно від того, чи був їхньою ціллю військовий чи цивільний літак», – сказав він.

Він наголосив, що від самого початку розслідування проводилося на найвищому рівні, а всі покази свідків, супутникові знімки, фото та відео ретельно перевірялися.

За його словами, вдалося встановити багатьох учасників телефонних розмов, які прослуховувалися. Дехто навіть підтвердив свій голос на записі.

«Ми звіряли телефонні дані з інформацією з інших джерел, перевіряли розташування телефонних веж. Також ми вилучали, зокрема, апаратуру, на яку проводилися зйомки, карти пам'яті, щоб перевірити, чи проводилися якісь маніпуляції, чи справжній, наприклад, знімок», – сказав він.

Нідерландський прокурор також підкреслив, що Росія надала фейкові супутникові знімки. Також РФ не пояснила, де 17 липня 2014 року був «Бук» з номером «3Х2» 53-ї зенітно-ракетної бригади протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокований у Курську.

Також сторона обвинувачення зазначила, що Росія ветувала в Раді безпеки ООН рішення щодо створення міжнародного трибуналу, тому було вирішено проводити суд у Нідерландах, звідки найбільша кількість загиблих. Метою було визначити причетних до трагедії, підготувати докази для судових справ проти них за кримінальним законодавством Нідерландів.

«Нідерланди не причетні до конфлікту в Україні, але при цьому мають юрисдикцію, бо злочини проти громадян Нідерландів у будь-якій точці світу караються», – наголосив нідерландський прокурор.

За його словами, російські спецслужби намагаються перешкодити розкриттю правди щодо збиття MH17, тож щодо кожного свідка у справі було вжито заходів для їхнього захисту.

Він також наголосив, що після великої кількості фейків для родичів загиблих рейсу МН17 дуже важливо нарешті почути правду.

«Рішення суду має принести їм (родичам загиблих – ред.) мир та спокій, а ще вплинути на те, щоб у майбутньому запобігти таким трагедіям… Ми готові вислухати обвинувачених та забезпечити справедливий суд», – підкреслив нідерландський прокурор.
Варто зазначити, що виступ сторони обвинувачення складається з чотирьох частин. Зокрема, обговорюватимуть докази та причетність обвинувачених до трагедії, позови родичів загиблих та закінчать цьогорічні слухання запитом про вирок.

Фото АFP

Довідка:

Пасажирський Boeing-777 малайзійських авіаліній, який виконував рейс МН17 з Амстердама до міста Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Усі вони загинули.

Об'єднана слідча група, яка веде міжнародне розслідування катастрофи Боїнга МН17, зробила висновок, що літак був збитий ракетою, випущеною зенітно-ракетним комплексом Бук поблизу населеного пункту Сніжне. При цьому слідчі впевнені, що ракетний комплекс було доставлено до України із Росії.

На початку 2020 року прокуратура Нідерландів висунула звинувачення чотирьом підозрюваним у справі про катастрофу рейсу MH17 над Донбасом.

Серед підозрюваних: Сергій Дубинський (позивний Похмурий), Ігор Гіркін (позивний Стрілець), Олег Пулатов (позивний Гюрза), Леонід Харченко (позивний Крот).

Суд у Гаазі заявив, що ухвалення вироку у справі про катастрофу MH17 на Донбасі відбудеться наприкінці наступного року.

За матеріалами НВ та Укрінформу


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації