"Санкції з пекла": США запровадили найпотужнішу за час війни хвилю санкцій проти росії та країн, що їй допомагають. Британія додала!

Уряд Сполучених Штатів Америки оголосив про введення санкцій проти понад 300 фізичних та юридичних осіб у Росії та третіх країнах, які забезпечують підтримку її воєнної машини. Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів США, оприлюдненому в середу, передає Укрінформ.

«У той час як президент Байден і лідери G7 готуються до зустрічі цього тижня в Італії, Мінфін США оголошує про широкі нові заходи на виконання зобов’язань в рамках G7, щоби посилити тиск на Росію за її подальшу жорстоку й неспровоковану війну проти України»,- зазначається в повідомленні.

При цьому пояснюються, що нові заходи розширюють можливості для вторинних санкцій проти іноземних фінустанов, які працюють з військовою економікою РФ. Крім того, обмежуються можливості російського ВПК використовувати американське програмне забезпечення та послуги інформаційних технологій. Водночас у взаємодії з Держдепартаментом США вводяться санкції проти понад 300 фізичних та юридичних осіб як у Росії, так і за її межами – в країнах Азії, Близького Сходу, Європи, Африки, Центральної Азії та Карибського басейну.

Серед великих компаній та організацій, які фігурують у новому списку санкцій, зазначені, зокрема, Московська біржа (MOEX), Національний кліринговий центр (НКЦ), АТ «Національний розрахунковий депозитарій», страхова компанія «Согаз», АТ «Російська національна перестрахувальна компанія» (РНПК) тощо. Обмеження також введені проти російських банків з їхніми офісами в Китаї, Індії, Киргизії та інших країнах.

Крім того, санкції запроваджені проти технологічних підприємств, що виготовляють продукцію для ВПК та базуються в Росії, Китаї, Туреччині й інших країнах.

Уточнюється також, що обмеження введені проти понад десятка транснаціональних мереж, які «відмивають» золото російського виробництва, сприяють продукції БПЛА в РФ, допомагають Кремлю обходити раніше введені санкції та отримувати заборонену продукцію. Санкції Держдепу стосуються понад 100 фізичних осіб і компаній, які займаються, зокрема, розвитком майбутньої енергетичної, металургійної та гірничодобувної промисловості та експортних можливостей РФ.

США неодноразово попереджали про запровадження санкцій проти російської воєнної машини та всіх, хто сприяє російському виробництву зброї й військової техніки.


Фото Укрінформ

Велика Британія у четвер оголосила про 50 нових позицій у списку санкційних обмежень проти Росії, зокрема кораблів російського «тіньового флоту».

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті британського уряду.

Зазначається, що нові обмеження Британії стосуватимуться кораблів «тіньового флоту» РФ, установ, які лежать в основі російської фінансової системи, та постачальників, які підтримують військове виробництво Росії.

Введення нових санкцій проти Росії було оголошено британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком під час саміту лідерів Групи семи (G7) в Італії.

«Сьогодні ми знову посилюємо економічний тиск за допомогою санкцій, аби зменшити здатність Росії фінансувати свою військову машину. Путін (президент Росії Володимир Путін – ред.) повинен програти, і позбавити його можливості фінансувати тривалий конфлікт є абсолютно життєво важливим», – заявив Сунак.

Нові обмеження також спрямовані проти постачальників боєприпасів, верстатів, мікроелектроніки та матеріально-технічного забезпечення для російських військових, включаючи компанії, які базуються у Китаї, Ізраїлі, Киргизстані та Туреччині, а також судна, що перевозять товари із Північної Кореї до РФ.

Зокрема під нові санкції Сполученого Королівства підпадають найбільша за обсягом торгів «Московська біржа», Національний кліринговий центр та Національний розрахунковий депозитарій.

Обмеження торкнулися також голови правління «Московської біржі» Юрія Денисова, бізнесмена Івана Тавріна, власника «Інсайту» Авета Міракяна, співвласника «Групи Астра» Дениса Фролова та власника групи S8 Армена Саркісяна.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації