Один з агентів ФСБ зізнався в отруєнні російського опозиціонера Навального (ВІДЕО)

ОЦЕ ТАК ПОВОРОТ! /

Підозрюваний учасник замаху на Олексія Навального визнав свою участь у ньому. Про це повідомляє видання The Insider.

Олексій Навальний, використовуючи додаток, що дозволяє змінювати телефонний номер, подзвонив Костянтину Кудрявцеву, названому в матеріалах журналістського розслідування The Insider і Bellingcat одним з учасників групи отруйників. Кудрявцев в розмові з Навальний вважав, що розмовляє з помічником директора ФСБ Миколи Патрушева. Раніше з цього номера з ним розмовляв Артем Троянов, що займає в НДІ-2 адміністративну посаду. Цей номер також використовувався співробітниками ФСБ в якості комутатора для зв'язку з високопоставленими офіцерами. Навальний представився помічником Патрушева, Максимом Устиновим, і попросив прояснити деякі моменти, необхідні для доповіді начальству.

Серед іншого Кудрявцев заявив, що вважає операцію добре спланованою. Як зазначає отруйник, вижити Навальному вдалося лише завдяки діям пілотів і атропіну, введеному працівниками швидкої допомоги. Він також уточнив, що при очищенні одягу опозиціонера від "новічка" його попросили особливу увагу приділити внутрішній стороні трусів, що означає, що саме туди було намазано отруту. У зачистці слідів співробітникам ФСБ допомогли співробітники транспортної поліції.

У розмові Кудрявцев також назвав своїх спільників, котрі згадуються в розслідуванні, Станіслава Макшакова (вченого-токсиколога, фахівця з "новічка", який працював в Шиханах, 33 ЦНДІ Міноборони, а потім - в НДІ-2 ФСБ), Івана Осипова, Олексія Александрова (того самого, який необережно включив телефон спочатку в Новосибірську, а потім в Томську). Зате про Паняєва Кудрявцев не чув, що, ймовірно, свідчить про те, що Паняєв не був повноцінним членом команди.

Кудрявцев згадує й дев'ятого отруйника, який не був названий The Insider і Bellingcat в попередній частині розслідування - Василя Калашникова. Метадані телефону Кудрявцева вказують на те, що він дійсно зв'язувався з ним по прильоті до Омська.

Василь Калашников є експертом в області газової хроматографії / мас-спектрометрії - сучасного методу виявлення метаболітів нервово-паралітичний агентів в біологічних зразках.

Макшаков перший раз дзвонив Калашникову вранці 20 серпня, незабаром після того, як Навальний впав у кому і його літак приземлився в Омську. Другий раз він знову дзвонив йому 21 серпня, за кілька хвилин до раптової відміни рішення омских лікарів про неможливість транспортування Навального в Німеччину. "Можна припустити, що саме Калашников прийняв рішення про те, що Навального вже можна перевозити в Берлін, так як визначити" новічок "за аналізом крові вже не вдасться (про те, що сліди" новічка "залишилися ще й на пляшці, в ФСБ, очевидно, не знали)", - робить висновок The Insider.

Також Кудрявцев повідомив, що одяг для очищення йому видав "Михайло", який очолює місцеве управління ФСБ по боротьбі з тероризмом. Навальний подзвонив і йому. Михайло відмовився говорити по відкритій лінії, але підтвердив, що передавав одяг Кудрявцеву і працював разом з місцевими співробітниками транспортної поліції. Виданню вдалося ідентифікувати співрозмовника як Михайла Валерійовича Євдокимова.


Більше новин по темі:
Коментарі: