Конгрес США затвердив перемогу Байдена на президентських виборах. Як прихильники Трампа штурмували Капітолій (ВІДЕО)

КОНВУЛЬСІЇ РУДОГО /

Конгреc США офіційно затвердив перемогу демократа Джо Байдена на президентських виборах у США після штурму прихильниками чинного президента США Дональда Трампа Капітолію.

Про це повідомляє CNN.

Так, Конгрес затвердив голоси, віддані за кандидатів колегією виборників: 306 за Байдена та 232 за Трампа.

Затвердження трьох голосів виборників від штату Вермонт стало вирішальним. Після цього кількість голосів, відданих за Байдена та майбутню віцепрезидентку США Камалу Гарріс, перевищили 270, необхідних для отримання президентських повноважень.

Під час сесії Конгресу деякі республіканці виступали за скасування результатів виборів в Арізоні та Пенсильванії. Однак там відхилили їхні запити.

Затвердження результатів президентських виборів США було зірване та призупинене на кілька година через протести у Вашингтоні та штурм Капітолію. Конгрес продовжив сертифікацію голосів уночі.

Що відомо штурм Капітолію в США?

У середу, 6 січня, прихильники чинного президента США Дональда Трампа увірвалися в будівлю Конгресу, де мали затвердити перемогу демократа Джо Байдена. Обидві палати були змушені перервати засідання.

Для придушення зіткнень штати Вірджинія і Меріленд відправила Національну гвардію до Вашингтона.

Влада Вашингтона повідомила, що в місті введена комендантська година через протести і зіткнення біля Капітолію. Її продовжили до інавгурації Джо Байдена, яка має відбутись 20 січня.

Невдовзі Трамп закликав своїх прихильників розійтися, однак продовжував заявляти, що «вибори вкрали» і він розуміє «їхній біль».

До настання комендантської години в Вашингтоні поліція змогла очистити будівлю Капітолію від протестувальників. Пізніше в Капітолії відновилося спільне засідання Конгресу та Сенату.

Унаслідок штурму загинули чотири людини, ще 52 — затримали.

Коли Байден остаточно обійме посаду?

14 грудня колегія виборщиків США затвердила перемогу Байдена на виборах — він отримав 306 голосів з 270 необхідних. У Дональда Трампа — 232 голоси. Конгрес США остаточно затвердив результати виборів президента 7 січня. Дональд Трамп підтвердив мирну передачу влади Байдену.

Обраний президент США Джо Байден обійме посаду 46-го президента США 20 січня 2021 року.


Більше новин по темі:
Коментарі: