Хто може стояти за терактами а Афганістані?

До останнього моменту не було зрозуміло, хто ж стоїть за терактами. Адже про жертви в своїх рядах заявили і таліби. Перше припущення, яке розлетілося по всьому світу - це радикальне крило "Талібану", яке вважає, що їхні брати по зброї аж надто м'яко ставляться до тих, хто тікає з країни. Про жертви в своїх рядах заявили і таліби.

Але картина прояснилася пізніше, коли відповідальність за теракти взяла на себе терористичне угрупування Ісламської держави "Вилаят Хорасан". Це ще сильніше ускладнює і без того небезпечну ситуацію в Кабулі, пише 24 канал.

ФотоАР

В Афганістані може вибухнути громадянська війна. Справа в тому, що ісламісти "Хорасан" - це радикальні бойовики, які відокремилися від Талібану в 2014 році і, по суті, є їх страшними ворогами. Цей осередок ІГІЛ заявила, що вони не визнають ніякого світу з Заходом, про який раніше говорив "Талібан".

Крім того, таліби раніше заявляли, що всі кваліфіковані афганці повинні залишатися в Афганістані і працювати на благо країни, а тому всіляко заважали їх втечі в аеропорт Кабула і відповідно з нього.

Фото АР

Але ІГІЛ пішли ще далі і заявили, що всі, хто біжать - невірні, а значить їх потрібно знищити. Тому прямо зараз в Афганістані може вибухнути справжня громадянська війна, але вже між "Талібаном" і радикальним ІГІЛом за владу в країні.

Адже бойовики ісламської держави вже натякають, що не проти проголосити в Афганістані свій ісламський халіфат.


Коментарі:
Більше новин по темі: