Дуда заявив, що Росії потрібно "закрутити гайки": щоб Путін сам просив про розмову

Польський президент впевнений: Росії слід так "закрутити гайки", щоб президент РФ Володимир Путін сам просив про розмову. На цьому він наголосив на нараді польських послів, що відбувається у Варшаві, повідомляє Укрінформ.

За словами Дуди, Польща зацікавлена у дотриманні усіма країнами норм міжнародного права, і треба зробити все можливе, щоб примусити Росію яка сьогодні є агресором і загарбником, дотримуватися міжнародного права.

"Це означає припинення збройних дій, а по-друге - повне відновлення (Києвом. – Ред.) контролю над територією України, яка визнається міжнародним правом", – наголосив польський лідер, додавши, що це "фундаментальне прагнення польської зовнішньої політики".

Дуда підкреслив, що Варшава оперативно направила до України зброї на 1,6 млрд доларів. Адже у Польщі розуміють: зволікання може призвести до того, що атаки доведеться відбивати вже на польській території.

За його словами, польська сторона перебуває у постійному контакті з українською щодо її потреб.

"Ці потреби треба задовольняти негайно, оскільки лік іде на хвилини чи години, там немає часу чекати днями чи тижнями", – підкреслив польський лідер, нагадавши, що у Польщі створено хаб, який допомагає приймати з цілого світу допомогу для України, зокрема військову.

Водночас президент Польщі підкреслив, що не можна боятися Росії, адже ворог того й чекає.

"Хто боїться, той програє", – підкресслив Дуда.

Польський лідер також виступив за оперативну євроінтеграцію України, яку має підтримати світ. Адже українці, каже Дуда, "не хочуть руського міра".

"У цій частині Європи немає нейтральних країн, тут немає змоги залишатися нейтральним: тут маєш бути або зі Сходом, або з Заходом. Якщо українці проливають кров за те, щоб бути з Заходом, то треба їм показати, що країни Заходу тримають для них відкриті двері, що Спільнота від них не закривається і не бачить їх як частину "руського міра", – підкреслив Дуда.

На думку президента Польщі, надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС має "фундаментальне значення", тому ця держава підтримуватиме зближення України з ЄС, що "має завершитися повноправним членством" країни у Євросоюзі.

Водночас він наголосив, що повоєнна відбудова України має відбуватися за рахунок Росії та російських коштів, заблокованих у різних регіонах світу.

"Це приблизно 750 млрд дол., і ці кошти допомогли б Україні", – переконаний Дуда.

При цьому арештованих російських коштів буде замало, аби відбудувати все зруйноване Росією. Тож доведеться шукати додаткові джерела фінансування.

"Українці повинні бачити, як поляки допомагають їм відбудовувати свою країну. Можливо, зараз відбуваються зміни у відносинах між нашими країнами, яких не було десятиліття, а може і століття. Змарнувати цей шанс було б гріхом для наступних поколінь. Ми маємо робити усе можливе, щоб використати цей шанс", - підкреслив Дуда.

Він зазначив, що польські дипломати у країнах перебування мають переконувати політиків, що заморожені кошти росіян потрібно спрямувати на відбудову України.

"Соромно слухати, що не можна принижувати Росію, треба дозволити їй зберегти обличчя. Це Росія напала і вбиває, ніхто не напав на Росію. Розповіді росії про загрози з боку НАТО у контексті вбивств у Лондоні упродовж десятиліть, війни в Україні, раніше – у Грузії та Сирії є огидною пропагандою. Саме Росія відповідає за цю війну, і вона відповідатиме за те, що у світі може статися голод через неможливість поставити зерно з України до Африки та інших частин світу", – підкреслив Дуда.

На думку польського лідера, "великоросійська політика має ціну, і Москва мусить за це заплатити".

Президент РП також зауважив, що потрібно твердо пояснювати західним політикам, які мріють повернутися до відносин з Росією за формулою business as usual, що цього не може бути. Санкції проти РФ мають діяти доти, доки Росія продовжує війну, або навіть довше.

"Скажу навіть більше: санкції мають діяти доти, доки Україна не скаже, що їх можна скасувати. Якщо Україна, на яку напали, скаже: так, можемо скасувати санкції, бо повертаються нормальні відносини і ми вважаємо, що вже досить. А поки вона цього не скаже, санкції треба посилювати", – констатував польський лідер.

Дуда також зауважив, що не проти діалогу з Путіним, але цей діалог повинен відбуватися не на умовах Кремля.

"Не йдеться про те, щоб не розмовляти з Путіним. Йдеться про те, щоб Путін хотів говорити, а не щоб європейські лідери просили агресора про розмову. Треба так закрутити гайки (Росії. – Ред.) і так допомогти Україні, щоб це Путін просив про розмову", – резюмував польський лідер.


Коментарі:
Більше новин по темі: