Держдума підтримала проект звернення до Путіна про визнання "ЛДНР". Україна каже, що це крок до виходу Росії з "Мінських угод". Рада закликає світ не визнавати «незалежність» самопроголошених «Л/ДНР»

Держдума розглянула дві постанови про звернення до президента Росії Володимира Путіна з проханням про визнання "ЛДНР". Проект підтримав 351 депутат.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на ТАСС.

Держдума направила документ до президента. Тепер рішення за Володимиром Путіним.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков, раніше коментуючи проект звернення до президента, заявив, що не вважає доречним коментувати документ до тих пір, поки він не був розглянутий Держдумою.

Позиція України

Фото Укрінформ

Глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів, що буде, якщо Росія визнає "ЛДНР". За його словами, це означатиме вихід з мінських угод.

"Хочу ще раз нагадати незмінну позицію України: у разі прийняття рішення про визнання "ЛДНР", Росія де-факто і де-юре вийде з мінських домовленостей", - сказав він.

Верховна Рада звернулася до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, урядів і парламентів держав світу щодо невизнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє кореспондент Укрінформ, за відповідну постанову проголосував 331 народний депутат.

Згідно з текстом документа, ВР рішуче засуджує будь-які спроби Росії визнати незалежність самопроголошених "Луганської народної республіки" та "Донецької народної республіки". Так, український парламент закликає міжнародну спільноту не визнавати можливі рішення РФ, які стосуватимуться незалежності цих утворень.

Окрім цього, Верховна Рада закликає міжнародні організації підтвердити територіальну цільність держави та її недоторканність в межах міжнародно визнаних кордонів, рішуче засудити будь-які дії Росії, спрямовані на погіршення безпекової ситуації у світі в цілому, та в Україні зокрема.

Водночас український парламент звертається з проханням розглянути питання правових підстав перебування Російської Федерації у складі постійних членів Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй та провести термінове засідання Ради безпеки ООН щодо ескалації конфлікту на державних кордонах України. Своєю чергою, у документі міститься заклик до невідкладного застосування додаткових санкційних механізмів щодо Росії задля упередження подальшої ескалації конфлікту.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації