Демократія і свобода важливіші за зростання цін: 59% європейців підтримують захист України – опитування

Згідно з результатами опитування Eurobarometer, підготовленими Європейським парламентом, більшість громадян Євросоюзу сприймають війну в Україні як кардинальні зміни: 61% європейців не впевнені, що їхнє життя продовжиться без змін.

Водночас 59% європейців вважають пріоритетом захист загальноєвропейських цінностей, таких як свобода й демократія, навіть якщо це вплине на ціни та вартість життя, повідомляє Liga.net.

Автори опитування наголошують, що війна Росії проти України посилила громадську підтримку Європейського Союзу.

Майже дві третини (65%) європейців вважають членство у ЄС благом. Це найвищий результат із 2007 року, коли цей показник становив 58%.

52% європейців сьогодні мають позитивне уявлення про ЄС проти 12% негативного.

Сприйняття війни й того, що вона означає для Європейського Союзу, також проявляється в основних цінностях громадян, які вони хочуть, щоб Європейський парламент захищав у пріоритетному порядку: демократія знову очолює список зі збільшенням на шість пунктів у порівнянні з опитуванням восени 2021 року (38%, +6 в.п.).

23 червня опитування Forsa показало, що більшість німців вважають, що відносини з Росією назавжди зіпсовано через агресивну війну, яку вона розпочала проти України.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації