Білий дім вивчає можливість підтримки руху опору в Україні у разі вторгнення РФ — The Washington Post

У США розглядають можливість підтримки руху опору в Україні у разі захоплення її значної території військами РФ, пише колумніст The Washington Post Девід Ігнатіус, пише НВ.

Посилаючись на обізнане джерело, він розповів про вивчення цього питання адміністрацією президента Джо Байдена.

За словами Ігнатіуса, американська допомога в такому разі може включати надання зброї та іншої матеріально-технічної підтримки як українським військовим, так і повстанським групам, якщо РФ скине законний уряд країни і почнеться партизанська війна.

До робочої групи з вивчення цього питання увійшли співробітники ЦРУ, які, як стверджує джерело, можуть використати досвід партизанських рухів, що успішно протидіяли самим США в Іраку та Афганістані.

Крім того, розглядається також використання тактики повстанців, які воювали проти РФ та союзного їй режиму Башара Асада у Сирії.

«Ми готові розглянути низку речей, які ми не розглядали у минулому, і результати будуть дуже значними для РФ, але я не буду вдаватися у подробиці», — розповів високопоставлений представник Білого дому.

Ігнатіус зазначає, що з військової точки зору українська армія зараз не може зрівнятися з російськими військами, проте на сьогодні вона вдвічі потужніша, ніж була у 2014 році.

Окрім цього, понад 500 тисяч українців пройшли військову підготовку, а у приватних руках вони мають близько мільйона одиниць зброї.

«Це буде одним із будівельних блоків для повстанського руху. Американські фахівці з планування обговорили облаштування схованок зі зброєю та інші логістичні інструменти, які можуть підтримати потужну „секретну мережу“ у разі вторгнення Росії», — додав колумніст.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації