Атака на залізницю у Польщі: невідомі втрутились у систему руху, ввімкнули аварійні сигнали, гімн Росії та промову путіна

Параліч руху потягів у районі Щецина стався у ніч на п'ятницю. Хтось на залізничних частотах транслював сигнал про аварійну зупинку поїздів, а під час перерви пролунав гімн Росії та фрагмент промови Путіна.

Про це повідомляє Wyborcza з посиланням на залізничників. Журналісти мали можливість особисто почути сигнали та гімн, що транслювалися на залізничних частотах, цитує Ukrayina.pl.

Радіо-Стоп зупиняє потяги. Вони екстрено гальмують

Невідомі зламали систему безпеки залізничного руху «Радіо-Стоп». Вона заснована на радіосигналах. Як це працює на практиці? Простий приклад: машиніст бачить інший потяг, що йде з протилежного напрямку тією ж колією. Він натискає кнопку «тривога». Потім надсилається сигнал: три послідовних тони різної частоти. Це спричиняє автоматичну зупинку всіх поїздів, які знаходяться в радіусі дії радіосигналу.

За інформацією Wyborcza, хтось, використовуючи залізничні частоти, почав за допомогою власної радіостанції майже безперервно передавати сигнал «тривога».

Він почав звучати в районі Щецина близько 21 години, його вловлювали як у потягах, так і на постах. Сигнал зупинив рух поїздів на лінії 273 (ділянка Szczecin Główny – Daleszewo) та на лінії 351 (ділянка Szczecin Główny – Choszczno). Обидва маршрути мають різні частоти, на яких може транслюватися екстрений сигнал.

Близько 22 години в радіотелефонах пролунав гімн Росії. За нашою інформацією, PKP Polskie Linie Kolejowe вже повідомило про проблеми як Залізничну охорону, так і поліцію та залізничних перевізників. Машиністи поїздів, які були автоматично зупинені, після звернення до найближчої диспетчерської станції PKP PLK та отримання інформації про те, що дорога вільна, змогли продовжити рух.

Ktoś paraliżował ruch kolejowy w rejonie Szczecina. Фото: Michał Kraśnicki

Напад на залізницю також в інших частинах Польщі

Близько опівночі в районі Щецина сигнал «тривоги» згас, але ситуація почала повторюватися в інших частинах Польщі, в тому числі у Великопольщі.

На світанку Магдалена Янус з пресслужби PKP PLK підтвердила, що мала місце хакерська атака, про яку її повідомили, зокрема, в Агентстві внутрішньої безпеки (ABW).

"Про цей інцидент було негайно повідомлено відповідні служби, зокрема Агентство внутрішньої безпеки, поліцію, Залізничну охорону та перевізників: PKP Intercity, Polregio, PKP Cargo. Також була призначена спеціальна група у складі представників менеджера інфраструктури та перевізників, який здійснює постійний моніторинг ситуації та стежить за безпечною та ефективною організацією руху поїздів.

Згідно з її повідомленням, станом на 23.30 було вимушено зупинено понад 20 поїздів, які "зазнали затримки". Звичайний залізничний рух в районі Щецина було відновлено близько 2 години ночі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації