В Україні оголосили переможця конкурсу на найкращий ескіз великого державного герба

ВАМ ПОДОБАЄТЬСЯ? /

Державне агентство з питань мистецтв і художньої освіти провело конкурс на найкращий ескіз великого державного герба України. Ним став художник Олексій Кохан, співавтор малого герба. Про це 19 листопада повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

Він уточнив, що ескіз переможця містить обов'язкові елементи для великого державного герба, а саме: герб Війська Запорізького, воїна-козака, лицаря з мушкетом і знак княжої держави Володимира Великого, тобто малий державний герб.

Міністерство юстиції України має підготувати законопроєкт про затвердження цього ескізу і передати його до Верховної Ради. Для затвердження герба необхідно 300 або більше голосів.

"Загалом до конкурсу було допущено 112 робіт. Журі презентувало своє рішення сьогодні на засіданні оргкомітету", – додав Ткаченко.

У Держагентстві з питань мистецтв і художньої освіти зазначили, що третьою премією нагороджено колектив авторів: Іван Турецький, Лук'яна Турецький, Ігор Глоба, Дмитро Дубілет, Іван Сварник. Другу премію вирішили не присуджувати нікому.

30 вересня Кабмін ухвалив проєкт постанови про проведення конкурсу на найкращий ескіз великого державного герба. У ньому повідомляли, що найкращі проєкти великого державного герба відзначать преміями: 100 тис. грн, 50 тис. грн і 30 тис. грн.

25 серпня Верховна Рада України доручила Кабміну провести конкурс на найкращий ескіз великого державного герба України.

Перелік державних символів визначено ст. 20 Конституції України. До них належить прапор, гімн, а також великий і малий герби. Малий герб – золотий тризуб на синьому тлі – затвердила Верховна Рада в лютому 1992 року. У Конституції зазначено, що "головним елементом великого державного герба України є знак княжої держави Володимира Великого (малий державний герб України)".

Конкурси на найкращий ескіз герба проводили вже тричі, однак парламент так і не затвердив їхніх результатів.


Коментарі:
Більше новин по темі: