У Чернівцях вийшло у світ репринтерне видання 1956 року буковинських науковців-емігрантів «Буковина. Її минуле і сучасне»

1 з 5

АРТ-ПОДІЯ /

Видання, накладом у 1000 примірників, побачило світ у чернівецькому видавництві «Друк Арт». Над дизайном обкладинки працював відомий чернівецький художник Іван Балан. Обкладинка зеленого кольору, що символізує зелену Буковину. Книга має майже 1000 сторінок.

Ініціатором перевидання книги став Павло Колядинський, кандидат географічних наук, директор «Чернівецького екскурсійного бюро».

- Хотілося, аби краєзнавці, екскурсоводи та всі бажаючі могли мати правдиву і достовірну інформацію про історію Буковини, - каже Павло. – А ця книга досі залишається однією з кращих і найоб’єктивніших праць про наш край. Також хотілося віддати повагу і данину авторам, які зробили таку об’ємну працю у вигляді книги “Буковина. Її минуле і сучасне”. Ми зробили репринтне видання, тобто книжка повністю повторює вигляд первинного варіанту.

 

 

Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” видано за фінансової підтримки благодійного фонду «Кращим Бути», Чернівецької ОДА та обласної ради, турагентства «Чернівецьке екскурсійне бюро».

Також ці кошти були використані на створення електронної версії книги, з якою можна ознайомитись на сайті Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського: http://dobrabiblioteka.cv.ua/ua.

 

 

Книга «Буковина. Її минуле і сучасне» побачила світ закордоном у 1956 році. Над нею працювали до 20-ти авторів, які жили в еміграції. На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський, вони є і упорядниками.

Зараз книга перевидана через 65 років після того, як вона вперше побачила світ. І це перше таке ґрунтовне перевидання цієї історичної праці.

 

 

Як відомо, на початку 90-х у Чернівцях видали у 2-частиних «Історію Буковини» Аркадія Жуковського – це праці суто Аркадія Жуковського із цієї товстої книги. Також книга є у вільному доступі на сайті «Diasporianа». Як кажуть історики, було і перевидання у повному об’ємі, невеликим накладом, це була така якісна ксерокопія.

Дозвіл на видання книги надала Ірина Жуковська, донька одного із авторів, відомого історика Аркадія Жуковського, вона живе у Парижі.

 

 

Мені надзвичайно приємно почути, що ця книга знову побачила світ в оновленому вигляді, - написала Ірина Жуковська у своєму листі. - Мій батько дуже гордився би цим. Я знаю, що це було його найдорожчим бажанням як українського патріота, передати цей культурний спадок сучасним і майбутнім поколінням. Сьогодні дуже не простий час, але якщо плануватиметься презентація книги, то я з зроблю все можливе, щоб приїхати. Моя вдячність всій команді і Павлу Колядинському.

Книжка “Буковина. Її минуле і сучасне багато років була чи не єдиним таким солідним виданням з історії Буковини. Сьогодні з’явилося багато нових праць та книг з історії Буковини, але книжка “Буковина. Її минуле і сучасне” є основою багатьох досліджень.

Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” можна придбати у книгарнях Чернівців: «Книги», вул. Кобилянської, 25, «Будинок книги», вул. Кобилянської, 37, «Наука», вул. Заньковецької, 4, КП Чернівецький обласний бібліотечний колектор, вул. Шептицького, 23, «Букініст», вул. Головна, 31. А також в офісі Чернівецького екскурсійного бюро» (вул. Поштова, 6 (вхід з вул. Чайковського). тел: (095) 86-17-601, (068) 040-18-18. Для замовлення за межі Чернівців, телефонуйте теж за вказаними номерами.

 

 

Коментар історика:

 

Олександр Добржанський, професор, доктор історичних наук:


Для свого часу ця книжка була видатною подією. “Буковина. Її минуле і сучасне” - це фактично міні-енциклопедія про Буковину від найдавніших часів до 30-х років минулого століття. Зараз багато інформації з цієї книги оновлено, є новіші дослідження, але цінність цієї книги це не зменшує. Коли книжка була видана у 1956 році за кордоном, тут у нас був Радянський Союз, а там хотіли показати справжню історію Буковини. Це було важливо. І важливо, що вдалося зібрати непоганий колектив авторів. Це в основному вихідці з Буковини, які були на еміграції. Авторів було до 20-ти. Серед них і Аркадій Жуковський (історик), Денис Квітковський (правник) та Теофіл Бриндзан (філолог). Вони також є упорядниками. Треба зауважити, що ця книга відзначається високим рівнем науковості. Це все писалося на основі документів, досліджень і частково на основі власних спогадів. Автори мали доступ до закордонних архівів. Деякі події пам’ятали самі ще до еміграції. Історики цією книгою постійно користуються. Вона є своєрідним базисом для подальших досліджень. І ця книжка – це правдива історія Буковини, без радянських видумок. Навіть більше, “Буковина. Її минуле і сучасне” це був такий своєрідний ляпас радянській історіографії.

Наталія ФЕЩУК, 
піар-менеджер проєкту з перевидання книги «Буковина. Її минуле і сучасне».


Більше новин по темі:
Коментарі: