Святкування з нагоди 400-річчя Хотинської битви. Наш фоторепортаж

У Чернівецькій області тривають святкування з нагоди 400-річчя Хотинської битви. На заходи завітали міністр культури України Олександр Ткаченко та керівник Буковинського земляцтва у Києві Валерій Цибух (він цьогоріч до дня міста став “Почесним громадянином Чернівців”) та колишній народний депутат України Микола Томенко.

«Сьогодні ми відзначаємо подію, від результату якої залежала майбутня доля всієї Європи. Козацьке військо під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного у війні між Річчю Посполитою та Османською імперією продемонстрували неймовірну мужність і доблесть у поєднанні з військовою майстерністю, незнаною ні туркам, ні полякам. Після завершення війни вся Європа дізналася, що козаки – справжні герої, а Сагайдачний – унікальний військовий керівник. Сьогодні, коли Україна є незалежною, Хотин і надалі залишається місцем перемоги, пам‘яті, сили і незламності українського духу», – йдеться у повідомленні Чернівецької ОДА у Фейсбук.

Хотинська фортеця є пам’яткою архітектури, яка входить до 7 чудес України.

що на цей захід планували приїхати делегації із Туреччини, Литви, Молдови, Румунії та Польщі. Однак через пандемію коронавірусу прибули лише делегації із двох гмін (громад) Польщі.

Відвідувачі історичної події стали свідками батально-історичної реконструкції Хотинської битви, театралізованого дійства на території фортеці, відкриття виставок. Також у ці хвилини проходять концерти, а згодом відбудеться вогняне шоу та смолоскипна хода.

Світлини Сергія ЗАРАЙСЬКОГО, БукІнфо (с)


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації