«Скіфське золото» мають повернути Україні - Апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення

Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію суверенної держави Україна.
Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нідерландах, відповідне рішення суд оголосив у вівторок, 26 жовтня.

Українська делегація в залі Апеляційного суду Амстердама оплесками відреагувала на рішення повернути Україні експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі».

“Це велика перемога. Ми довго чекали на це рішення, бо питання збереження і повернення культурних цінностей є одним з пріоритетів на сьогодні. Ми надзвичайно щасливі, що суд прийняв таке рішення”, - сказала в коментарі Укрінформу заступниця глави МКІП Катерина Чуєва.

Своєю чергою заступник міністра юстиції України Валерія Коломієць зазначила, що це рішення важливе для України не лише з юридичної точки зору, а ще й тому, що вкотре доводить, що цивілізований світ бачить окупацію Криму.

“Нас дуже втішило це рішення, оскільки фактично Апеляційний суд Амстердама визнав, що до нас буде повертатися колекція “скіфського золота” через те, що це саме наше українське історичне надбання”, - наголосила Коломієць в коментарі Укрінформу.

В Апеляційному суді Амстердама проходило судове засідання у справі «скіфського золота» / Фото: Ірина Драбок, Укрінформ

Чотири кримських музеї - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – тепер мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

В Апеляційному суді Амстердама проходило судове засідання у справі «скіфського золота» / Фото: Ірина Драбок, Укрінформ

Як повідомляв Укрінформ, Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» («скіфське золото») мають бути повернуті в Україну. Рішення ухвалене на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності мають бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на це рішення суду.

В Апеляційному суді Амстердама проходило судове засідання у справі «скіфського золота» / Фото: Ірина Драбок, Укрінформ

У жовтні 2020 року Апеляційний суд в Амстердамі задовольнив прохання України у справі про скіфське золото щодо відведення судді через підтвердження зв’язку головуючого судді з адвокатами кримських музеїв, що може свідчити про його упередженість під час розгляду справи.

22 квітня 2021 року в Апеляційному суді Амстердама пройшли вирішальні дебати сторін. Колекцію скіфського золота привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією. Скіфське золото, доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації