Шмигаль та Зеленський зганьбилися заявами щодо початку Другої світової війни (ВІДЕО)

РАДЯНСЬКИЙ МІФ /

Запитання "Коли почалася Друга світова війна?" досі є актуальним політичним маркером влади, вважає В'ятрович. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Facebook заявив, що Друга світова війна прийшла на українську землю 22 червня 1941 року.

"Цього дня Друга світова війна увірвалася до кожної української оселі. Нашу рідну землю перетворили на поле бою між двома тоталітарними режимами, внаслідок чого загинули майже 10 млн українців. Це – жахливі цифри. Сьогодні ми скорбіємо та вшановуємо пам'ять жертв війни", – написав він.

Хоча насправді бойові дії на території України почалися 1 вересня 1939 року – коли Львів та Самбір зазнали бомбардувань німецькою авіацією. Про це нагадав на сторінці у Facebook кандидат політичних наук Андрій Ковалів.

"Пане прем'єр-міністр, а як бути з українськими оселями, до яких Друга світова увірвалася 1 вересня 1939 року? Криза державної служби? Коли у прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з'являться професійні радники? Доки в його команді будуть люди, які не знають історії України, доти будуть такі дурні пости, і головне ще дурніші оновлення… 22 червня 1941 року розпочалася війна між двома тоталітарними союзницькими державами – Третім Рейхом і Союзом совєтськіх соціалістичних республік", – написав він.

Висловився у Facebook і президент Володимир Зеленський. У своєму дописі таки визнав, що саме у вересні 1939-го війна прийшла до України, але також зазначив, що 22 червня о 4-й ранку перші бомби полетіли на Київ.

Однак і це твердження хибне – наголосив колишній очільник Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Насправді, "4-та година ранку" згадується лише у відомій радянській пісні. Як свідчить історія, літаки Люфтваффе напали на місто о 7:00.

"Вічне питання "Коли почалася Друга світова?" залишається актуальним політичним маркером", – прокоментував він дописи перших осіб держави.

Також колишній керівник ІНПУ переконаний, що поминальні заходи 22 червня є елементом радянського міфу, що війна нібито почалася в 1941 році. Його завдання – приховати факт того, що СРСР був союзником Третього рейху та брав участь у нападі на сусідні країни. Тому, на думку В'ятровича, Україні слід вшановувати усіх загиблих у страшній війні разом з усім світом – 8 травня, у День пам'яті та примирення.


Більше новин по темі:
Коментарі: