Митрополит Епіфаній здійснив освячення храму на честь Юрія Переможця у селищі Берегомет на Буковині

У третю неділю після Пасхи Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Соломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших.

19 травня 2024 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив освячення храму на честь великомученика Юрія Переможця у селищі Берегомет Чернівецької області.

Мурований храм збудували за 14 років спільними зусиллями настоятеля та громади на місці деревʼяного храму, який згорів під час пожежі у 2010 році. Від церкви вціліла лише окремо розташована дзвіниця.

Під час освячення та за Божественною літургією Предстоятелю Православної Церкви України співслужили єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, керуючий єпархією єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, настоятель храму протоієрей Степан Колотило та місцеве духовенство.

За богослужінням також молилися захисники Батьківщини, представники місцевої влади та численні віряни.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство звернувся до вірних з Першосвятительським словом й привітав громаду з освяченням престолу та храму.

«Щиро вітаю вас із цією справді величною і історичною подією в житті вашої громади. Адже в цю неділю, коли ми згадуємо святих жінок-мироносиць, ми звершили освячення цього прекрасного храму на честь святого великомученика Юрія Переможця.

Ми згадуємо сьогодні тих жінок-мироносиць, які супроводжували Господа під час Його земного життя. Жінки були найбільш відданими Йому. Тому згадуючи святих жінок-мироносиць, ми згадуємо і шануємо усе наше жіноцтво. Ви, наші матері, сестри і всі жінки, є тією основою – основою Української Церкви. Адже ми не уявляємо нашого церковного, і тим більше суспільного, життя без активної діяльності нашого жіноцтва», – сказав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель Православної Церкви України також наголосив на важливості віри в житті людини.

«На прикладі вашої громади ми бачимо, що ви мали непохитну віру. Адже ви не розчарувалися тоді, коли згорів історичний храм, але навпаки з Божою допомогою потрудилися. Із попелу сьогодні постав цей величний і прекрасний храм, який ми освятили. Так, потрібен час, потрібне було ціле десятиліття. Але сьогодні ми можемо засвідчити, що Господь милостивий до нас. Бо якби не було милості Божої, то ми би ніколи власними руками не змогли б побудувати таку прекрасну і величну святиню.

Ми зверталися до Бога під час освячення, щоби Господь зберіг цей храм непохитним до кінця віку. І в ньому завжди буде підноситися молитва: молитва за будівничих, фундаторів, жертводавців. А молитва – це головне», – наголосив Предстоятель.

Також Митрополит Епіфаній возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. Під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Наприкінці літургії Блаженнійший владика вручив іменний хрест Предстоятеля Вижницькому благочинному протоієрею Іллі Кигницькому та настоятелю храму протоієрею Степану, а також відзначив високими церковними нагородами громаду та голову селищної ОТГ.

Своєю чергою єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност висловив вдячність Предстоятелю за невтомну працю та молитви й побажав сили та наснаги для розбудови Української Православної Церкви.

Завершилося Богослужіння уставним многоліттям.

За матеріалами офіційного сайту Православної Церкви України


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації