У Недобоївській громаді бюджет участі активізував молодь

Після запровадження Бюджету участі у Недобоївській громаді активізувався молодіжний рух. Активна молодь долучилась до формування рішень розвитку громади через розробку проєктів до бюджету участі, роботі у Молодіжній чи Учнівській раді.

«Бюджет участі став своєрідним каталізатором активності молодих людей. Цей процес дозволив залучити ідеї молоді до порядку денного громади. Це яскравий приклад вдалої політики залучення громадян до процесу прийняття владних рішень», - переконує Тетяна Татарчук, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернівецькій області.

Для чого потрібно залучати мешканців, та чому важливо детально роз’яснювати рішення влади? Ці питання є ключовими для розуміння важливості практик залучення. Андрій Кучуран, експерт із комунікації «U-LEAD з Європою» вважає, що успішність будь-якого проєкту влади громади також залежить від того, наскільки пересічні мешканці були залученні до розробки та впровадження його.

«Механізмів залучення мешканців до формування рішень є достатньо, як і досвіду, успішного і не дуже. Тому варто брати готові рішення, припасовувати до власних умов і реалізовувати. Тільки практика зможе показати наскільки успішним буде той чи інший формат для вас», - ділиться Андрій Кучуран.

18 жовтня відбувся онлайн семінар «Комунікація та залучення громадян до прийняття рішень» на якому близько 20 фахівців громад Буковини вивчали механізми залучення та ділились своїм досвідом.

Експерт розповів про механізми та практики Бюджету участі, громадських слухань, консультацій з громадськістю, світових кафе, електронних петицій та органів самоорганізації населення.

У селах Недобоївської громади ці практики дозволили створити активи мешканців, які сьогодні самі шукають ресурси для розв'язання проблем громади.

«У нашому селі є декілька мешканців навколо яких формується ціла група активістів. Нещодавно вони зібрали гроші та купили дитячу гірку, а Бюджет участі дозволив побудувати там дитячий майданчик. Тепер мешканці самі знають, що і як робити», - розповів староста Керстенецького старостинського округу Недобоївської громади Ростислав Грубляк.

Але у роботі із молоддю староста наводить одну проблему, яка не дозволяє сільським громадам повною мірою використовувати потенціал молоді. Після завершення школи активні діти їдуть навчатись у міста, а частина там і залишається, тому, виростивши проактивних мешканців, громада їх втрачає через процес урбанізації та пошуку освіти й роботи.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Дмитро КЛИМЕНКО, U-LEAD


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації