В Сторожинецькому лісгоспі зосередили увагу на заготівлі жолудя для відновлення дібров

ДЕСЬ РУБАЮТЬ, А ДЕСЬ ВИРОЩУЮТЬ /


Буки і ялиці цього року відпочивають від плодоношення. Нема ні букових горішків, ні насіння з шишок. Зате вродив дуб. «В цілому у нашому лісгоспі вже заготовлено 950 кг жолудя, – розповідає інженер з лісових культур ДП «Сторожинецьке ЛГ», кандидат сільськогосподарських наук Вадим Яковишин. – Будемо висівати жолудь в розсадниках лісництв. Зауважу, що усі наші лісництва ще весною виконали план щодо посівів в лісових розсадниках».


Навіть у нинішній не урожайний на насіння рік лісництвам цілком вистачить сіянців з розсадників для доповнення лісових культур у ялицево-букових лісах, які переважають у лісфонді нашого лісгоспу, особливо у гірських лісництвах. Лісозаготівлю там проводять за допомогою поступових рубок у кілька прийомів, що дає можливість лісам відновлюватись природним шляхом.
 

«Рівнинні ж лісництва якраз орієнтовані на збільшення дубових насаджень, – розповідає далі Вадим Яковишин. – Маємо гарні кліматичні умови для їх якісного зростання. Тож за типологією лісів у нас на рівнині переважають діброви. Тому останніми роками при лісовідновленні ми звертаємо на дуб звичайний особливу увагу. Щодо буку лісового, який потребує багатих ґрунтів і добре зволоженого повітря, то Буковина є крайньої східною точкою, аж до берегів Дністра, його європейського природного ареалу, де бук є головною лісовою породою».

 

Окрім дуба, ще добре вродив горіх чорний. Сторожинецькі лісівники планують заготовити сто кілограмів його насіння, яке також висіватимуть в розсадниках (на фото), щоб потім вирощені сіянці висаджувати в лісах і тим урізноманітнювати і покращувати структуру лісового державного фонду. За науковою літературою, горіх чорний належить до порід, перспективних для використання у лісовідновленні в регіоні Карпат.

Лісівники Сторожинецького ЛГ невеликими партіями вже його висаджують безпосередньо у лісі.

«Минулого року ми висадили насіння в розсаднику Чудейського лісництва. Схожість була досить висока. А у Верхньопетрівецькому лісництві уже є створена посівом ділянка культур горіха чорного», – зауважує Вадим Яковишин.

Горіх чорний має цінну деревину з високими технічними якостями, а також він забезпечує харчову базу для лісової фауни, - повідомили БукІнфо у прес-службі ДП «Сторожинецьке ЛГ».

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації